Do końca walczyli o jego życie. Niestety, poznaliśmy właśnie szczegóły okrutnej śmierci

Do końca walczyli o jego życie. Niestety, poznaliśmy właśnie szczegóły okrutnej śmierci Źródło: unsplash.com Prateek Gautam

Koszmarne wiadomości właśnie obiegły media. Niestety, lekarze okazali się bezradni, podano szczegóły dramatycznej śmierci. Nie mieści się w głowie, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego.

Najnowsze wiadomości rozrywają serce na kawałki, nikt bowiem nie spodziewał się tak przygnębiającej informacji. Los małego, niewinnego dziecka, jest wstrząsający i aż trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógł dopuść się tak potwornego czynu. 

Walka trwała do samego końca. Niestety, wstrząsające wiadomości dotarły do mediów 

Portal Dziennik.pl donosi, że w minioną środę, 22 lipca, zmarł miesięczny chłopiec, który tego samego dnia trafił w ciężkim stanie do katowickiego szpitala. Lekarze natychmiast rozpoczęli walkę o jego życie, a reanimacja trwała 6 godzin. Niestety, okazali się bezradni. Stwierdzono, że maluch miał zespół dziecka maltretowanego. 

- Zmarły w środę miesięczny chłopiec trafił do szpitala z zespołem dziecka maltretowanego – z urazem głowy i licznymi obrażeniami wewnętrznymi i złamaniami, powstałymi na przestrzeni dłuższego czasu – informowała dla Dziennika.pl dr Andrzej Bulandra z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy ustalono, że dziecko było maltretowane o sprawie powiadomiono policję, która zatrzymała rodziców chłopca. Z kolei starsza siostra niemowlęcia najpierw została skierowana do placówki na badania, a później trafiła do pogotowia opiekuńczego. Chirurg dziecięcy, Andrzej Bulandra, mówił w czasie czwartkowego briefingu prasowego, że pierwsze urazy na ciele chłopca miały najprawdopodobniej miejsce krótko po urodzeniu. 

- Przyczyną śmierci tego dziecka było zatrzymanie akcji serca, związane z doznanym urazem. Sekcja zwłok wykaże, jak rozległy był to uraz i który z tych urazów, których dziecko doznało, w sposób bezpośredni przyczynił się do zgonu - mówił cytowany przez Dziennik.pl chirurg. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła

2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

3. Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datę

Tymczasem sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej, która bada, czy rodzice dopuszczali się przemocy fizycznej wobec dzieci. Z doniesień Dziennika wynika, że pogotowie do chłopca najprawdopodobniej wezwała rodzina. Z kolei być może jeszcze w czwartek odbędzie się sekcja zwłok, która dla przebiegu śledztwa może okazać się kluczowa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)
  2. Znalazła w kuchni Beaty Kozidrak sekretne schowki. Gdy zobaczyła do środka, nie mogła uwierzyć, od razu obiecała, że nie powie córce
  3. Poznajecie ją? Polacy oszaleli na jej punkcie, jest obecnie najbardziej lubianą kobietą w naszym kraju
  4. Niebywała metamorfoza Agaty Dudy. Mamy nagranie, wszystko widać jak na dłoni
  5. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  6. TVP nagle przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje Dariusz Olszówka

Źródło: Dziennik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News