Pilne wiadomości RCB dla mieszkańców polskiego województwa. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie do lasu

Pilne wiadomości RCB dla mieszkańców polskiego województwa. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie do lasu Źródło: pikio.pl

Wiadomości z jednego województwa przeraziły wielu mieszkańców zachodniej Polski. Mieszkańcy tamtych terenów dostali dziś alert RCB o zakazie wchodzenia do lasów na tym terenie. A wszystko przez pojawienie się niebezpiecznego wirusa, na który umierają setki zwierząt.

Wiadomości z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa były wstrząsem dla wielu mieszkańców województwa lubuskiego. Pracownicy rządowej agencji rozsyłali dzisiaj informacje o ostrzeżeniu przed wchodzeniem do lasów. Stan alarmowy jest skutkiem pojawienia się niebezpiecznej choroby, która zabija zwierzęta. Służby proszą o wielką czujność i unikanie wchodzenia do nadleśnictw na terenie całego województwa.

Wiadomości przekazane przez RCB wstrząsnęły mieszkańcami lubuskiego. Groźna choroba zabija zwierzęta

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, na terenie lubuskiego panuje epidemia afrykańskiego pomoru dzików. Choroba jest bardzo groźna i może być niebezpieczna dla zwierząt domowych, które wyprowadzane często na spacery mogą zarazić się chorobą. Na szczęście ta dolegliwość nie jest groźna dla mężczyzn, ale perspektywa spotkania chorego dzika może być już bardzo niebezpieczna, ponieważ zwierzęta zarażone tą chorobą zachowują się agresywnie.

- Uwaga ! Alert RCB! Zagrożenie rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwie lubuskim. Bezwzględnie przestrzegajcie zakazu wstępu do lasów w wyznaczonych strefach. - napisali pracownicy RCB na swoim Facebooku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców trzech powiatów

Alert spowodowany wystąpieniem choroby zabijającej zwierzęta skierowany jest do mieszkańców powiatów wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego. Tamtejsi hodowcy świń zgłaszali już dawno, że ich hodowle są dziesiątkowane przez śmiertelną chorobę, a wielu zmuszonych było do zamknięcia biznesu. Poszukiwania martwych dzików w lasach w województwie trwają od poprzedniej soboty i odbywają się przy użyciu wojska i pracowników nadleśnictw. Służby nie podają jeszcze, kiedy zwalczą występowanie epidemii i kiedy zdejmą stan alarmowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. TVN podaje prognozę alarmów pogodowych IMGW. Dotyczy 7 województw, będzie źle

Co do mieszkańców wymienionych powiatów położonych w województwie lubuskich, mają one kategoryczny zakaz wchodzenia do nadleśnictw. Służby proszą o śledzenie wszystkich komunikatów w sprawie, a także przestrzegania poleceń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną NIEWIADOMĄ

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News