Wiadomości
pikio.pl
Klaudia Bochenek - 22 Października 2020

Z ostatniej chwili: ogromne obostrzenia w całej Polsce. Premier podjął dobitne decyzje

Wiadomości, które właśnie obiegły Polskę, wprawiły obywateli w niemały szok. Nagła konferencja premiera oznaczała wprowadzenie kolosalnych zmian. I tak właśnie się stało. Już od wczoraj w mediach pojawiały się informacje dotyczące nadchodzących zmian - na przemian publikowano nieoficjalne doniesienia o zmianach w szkołach, sklepach, weselach i przeróżnych limitach. Teraz wszystko stało się jasne. Przedstawiamy, o czym zadecydował Mateusz Morawiecki.

Wiadomości przekazane przez premiera wstrząsnęły Polakami. Tego się nie spodziewali. Wiele doniesień, którymi żyły ogólnopolskie media w ostatnich dniach, stały się już faktem.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Wiadomości przekazane podczas pilnej konferencji

Wczoraj wieczorem na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiło się zdjęcie z posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego. Oznaczało to tylko jedno - kolejne zmiany, które w ostatnim czasie wprowadzane są w kraju co tydzień. Regularnie dowiadujemy się o kolejnych wyznaczonych strefach czerwonych i żółtych, o ograniczeniu limitów zgromadzeń czy też o kompletnym ich zawieszeniu. Dzisiejsza konferencja i jej postanowienia mają na celu obniżenie liczby zachorowań. Przypomnijmy, że dziś padł kolejny rekord zakażeń:

- Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1579), wielkopolskiego (1516), małopolskiego (1331), śląskiego (1168), kujawsko-pomorskiego (905), łódzkiego (863), podkarpackiego (777), pomorskiego (710), dolnośląskiego (610), zachodniopomorskiego (515), świętokrzyskiego (486), lubelskiego (411), opolskiego (404), warmińsko-mazurskiego (311), lubuskiego (297), podlaskiego (224). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 214 686/4 019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytaliśmy rano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Sytuacja w kraju jest fatalna, o czym niejednokrotnie wypowiadali się eksperci, naukowcy, lekarze i wirusolodzy. Sami rządzący od kilku dni zapowiadali kolejne, tym razem bardziej restrykcyjne zmiany. To, czego chciało uniknąć wielu Polaków, właśnie się stało. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że od DATA wchodzą w życie następujące przepisy:

  • TU POSTANOWIENIA

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Niestety, okazało się, że restrykcje związane z czerwonymi strefami, ograniczanie limitów na weselach, wprowadzanie modelu hybrydowego lub nauki zdalnej, limity w komunikacji miejskiej, obowiązkowe noszenie maseczek również na świeżym powietrzu i zamykanie siłowni na niewiele się zdało. Chociaż decyzje rządu wywołają ogromne dyskusje, wiele osób ma nadzieję, że dzięki temu uda się opanować szalejącą epidemię i wskaźnik zachorowań.

ARTYKUŁ JEST NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  3. Adam Małysz zdradził tajemnicę mediom. Powiedział o sytuacji polskich skoczków, ważne informacje przed Pucharem Świata
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  6. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  7. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  8. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News