Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie

Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie Źródło: Pikio.pl

Wiadomości o śmierci mężczyzny obiegły światowe media, biały dom pogrążony w nagłej żałobie. To wyjątkowo smutny dzień dla amerykańskiej władzy.

Wiadomości o nagłej śmierci Wilsona Roosevelta Jermana obiegły światowe media, były kamerdyner z Białego Domu zmarł w wieku 91 lat. pracował dla amerykańskich prezydentów od 1957 roku, to wyjątkowo smutny dzień dla wielu.

Wiadomości o śmierci Wilsona Roosevelta Jermana obiegły media

W wieku 91 lat zmarł były kamerdyner z Białego Domu Wilson Roosevelt Jerman, przyczyną śmierci było zakażenie koronawiruem. Mężczyzna pełnił służbę dla amerykańskich prezydentów od 1997 roku do 2012, ostatnio pracował dla Baracka Obamy. Żona byłej głowy państwa wspomniała zmarłego kamerdynera w oficjalnym oświadczeniu.

- Pełen dobroci i opiekuńczości Wilson Jerman pomagał przez dekady rodzinom prezydentów uczynić z Białego Domu prawdziwy dom - wyznała Michelle Obama w swoim czwartkowym oświadczeniu.

Wiadomości o śmierci byłego kamerdynera z Białego Domu zasmuciły m.in. Baracka Obamę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Białym Domu zatrudniono go w 1957 roku na stanowisko sprzątacza. Wilson Roosevelt Jerman pracował wówczas dla prezydenta Dwighta D. Eisenhowera. Afroamerykanin otrzymał awans na kamerdynera od Johna F. Kennedy'ego, podobno dzięki naciskom jego żony, Jacqueline Kennedy Onassis. Łącznie podczas jego całej kariery zawodowej przez Biały Dom przeszło 11 głów państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalna tragedia, rozbił się samolot ze 100 pasażerami na pokładzie. Wokół lotniska płoną domy, fatalne wiadomości zza granicy

2. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik

W Białym Domu pracował do 2012 roku, ostatni przywódcą Stanów Zjednoczonych, który korzystał z jego usług był Barack Obama. Mężczyzna dał się zapamiętać jako wyjątkowo ciepła oraz życzliwa osoba i tak też wspominają go byli prezydenci USA wraz ze swoimi rodzinami. Jego nagła śmierć do dla wielu osób niezwykle smutna wiadomość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja nie nadąża z wypisywaniem mandatów. Na plaże wyszły tłumy ludzi
  2. Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedział
  3. 39-latek zwabił 13-latkę i niewyobrażalnie ją skrzywdził. Nie przewidział, kogo wpuści do mieszkania kilka dni poźniej
  4. Czereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięso
  5. Polacy uwielbiają kaszankę z grilla, ale mało kto wie, co jest w środku. Skład przyprawia o zawrót głowy
  6. Zaczęła myć truskawki specjalnym specyfikiem i nagle zbladła przez widok, który się ukazał. Uważajcie, w truskawkach mogą kryć się robaki

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News