Jest niebezpiecznie, są ofiary. Obowiązują ostrzeżenia, w polskiej miejscowości na ludzi runęła 20-metrowa choinką

Jest niebezpiecznie, są ofiary. Obowiązują ostrzeżenia, w polskiej miejscowości na ludzi runęła 20-metrowa choinką Źródło: pikio.pl

Niepokojące wiadomości z południa kraju. Doszło do tragicznego wypadku: na turystów przewróciła się blisko 20-metrowa choinka zamocowana na rynku niezwykle popularnego i często odwiedzanego miasta.

Wczoraj podawaliśmy wiadomości o poważnym zagrożeniu pogodowym na południu Polski. Zapowiadano silny wiatr, który może spowodować zniszczenia. Niestety, synoptycy nie pomylili się i faktycznie w polskich górach szalały wichury. Silny wiatr przewrócił choinkę prosto na ludzi.

Niepokojące wiadomości z polskiej miejscowości, na ludzi spadła 20-metrowa choinka

W Zakopanem na słynnym deptaku Krupówki doszło do tragedii. Silny wiatr przewrócił 20-metrowe, ozdobne drzewo stojące przy strumyku, prosto na ludzi. W efekcie tego wypadku trzy osoby są ranne, a jedna z nich trafiła do szpitala. Osoba, która obecnie przebywa w placówce medycznej, to 60-letnia turystka z Węgier, która w wyniku wypadku złamała nogę.

Służby ostrzegają i apelują o najwyższą ostrożność. Wiatr osiąga prędkość w porywach nawet 170 km na godzinę, choć tak silne powiewy dotyczą głównie samych gór. Natomiast w Zakopanem i tak jest groźnie, bo wicher potrafi wiać z prędkością powyżej 80 km/h. Dlatego powinniśmy unikać miejsc, w których silny wiatr może nam zagrażać.

Złe wiadomości od IMGW. Powiat Tatrzański objęty zagrożeniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW wydało wczoraj ostrzeżenia drugiego stopnia związane z niezwykle silnym wiatrem. Zagrożenie obejmuje także powiat Tatrzański, które stolicą jest właśnie Zakopane. W związku z tym zaleca się pozostanie w domu i uważne śledzenie kolejnych komunikatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jurek Owsiak ma kłopoty z prawem. Ludzka podłość nie zna granic
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Wiatr spowodował zniszczenia na szlakach, choćby na drodze do Morskiego Oka, którą tarasują zawalone drzewa. Z kryzysem starają się uporać strażacy. Z kolei jak podaje Radio Kraków, Straż Pożarna była wzywana do interwencji już 20 razy z powodu zniszczeń wyrządzonych przez wichury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  2. Święta z "niespodzianką". 6,5 mln Polaków będzie miało przykry problem
  3. 17-latka przez pół roku mówiła, że jest w ciąży. Gdy pokazała brzuch, wszystkim opadły szczęki, nie tego się spodziewali
  4. Magdalena zabiła swojego synka w okrutny sposób. Wcześniej wyszukiwała w sieci przerażające hasła, nie mieści się w głowie
  5. Para młoda nie mogła ukroić weselnego tortu. Reakcja pana młodego przechodzi wszelkie wyobrażenie, wszyscy zaczęli krzyczeć

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News