Potężny wybuch wstrząsnął całym miastem, są zabici i ranni. Fatalne doniesienia z Włoch

Potężny wybuch wstrząsnął całym miastem, są zabici i ranni. Fatalne doniesienia z Włoch Źródło: .

Tragiczne wiadomości z Włoch. Wczoraj doszło do wybuchu w fabryce fajerwerków. Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Wśród ofiar śmiertelnych była żona właściciela.

Tragiczne wiadomości z Sycylii - w fabryce produkującej fajerwerki nastąpił wybuch materiałów prochowych. Do zdarzenia doszło w miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto - podała gazeta La Repubblica.

W zakładzie prowadzono prace spawalnicze i powstające przy tym iskry mogły spowodować zapłon materiałów wybuchowych - powiedział agencji prasowej Ansa oficer policji, który brał udział w usuwaniu skutków zdarzenia. Najprawdopodobniej pracownicy spawali żelazne bramy. Nie mogli przewidzieć tego, co nastąpiło później.

Wiadomości podają, że zginęły cztery osoby

Niestety, niespodziewane eksplozje doprowadziły do tragedii. Jak informuje włoska policja, w wyniku wypadku zginęły cztery osoby, a trzy inne zostały ranne. Według ustaleń służb, wśród zabitych są trzej robotnicy zatrudnieni w fabryce oraz 71-letnia żona właściciela fabryki. Wszystkich rannych przewieziono do lokalnych ośrodków specjalizujących się w leczeniu oparzeń. 

W wypadku zaginęły dwie osoby. Jedna z nich już została wydobyta z gruzów. Poszukiwania kolejnej nadal trwają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wśród ofiar jest żona właściciela fabryki

71-letnia Venera Mazzeo zginęła, mimo że z płonącego budynku próbował uratować ją syn. Kobieta zmarła w wyniku rozległych oparzeń ciała. Syn właścicieli, Bartolomeo Costa, chciał pomóc matce, chociaż sam doznał poważnych obrażeń. Jest jednym z ciężko rannych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda robi furorę w USA. Internet nie zapomni jej tamtego dnia
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Jak poinformował oficer policji Giancarmine Carusone, w środę w fabryce doszło do aż dwóch eksplozji. Już rozpoczęto dochodzenie w tej sprawie. Według La Repubblica to nie pierwszy wypadek, który miał miejsce w tym zakładzie. Pierwsza eksplozja nastąpiła około 20 lat temu. Na szczęście wtedy nie było żadnych ofiar śmiertelnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Większość z nich doświadczyło napaści czy zranienia w miejscu pracy. Wszystko przez 500 plus
  2. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  3. Przyszli rodzice poszli na pierwsze USG. Lekarka spojrzała na monitor i przekazała im wieści, po których nie mogli przestać płakać
  4. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców
  5. Magda Gessler zaskakuje. Sprzedaje świąteczne ciasta za kosmiczne ceny, najtańsze kosztuje 65 złotych za kilogram

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News