Wiadomości, słowa rzecznika rządu
pikio.pl
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro

Ważne wiadomości z ostatniej chwili. Rzecznik rządu wszystko potwierdził, już jutro dowiedzą się wszyscy w kraju.

Najnowsze wiadomości mogą wywołać spore zamieszanie w opinii publicznej. Jutrzejszy dzień może okazać się przełomowym dla każdego. Chodzi o epidemię koronawirusa.

Rzecznik rządu potwierdził. Niespodziewane wiadomości obiegły media

W środę rano Ministerstwo Zdrowia podało najwyższą jak dotąd liczbę nowych przypadków zarażenia COVID-19 potwierdzonych ostatniej doby. Poinformowano o kolejnych 10 040 zakażeniach i 130 ofiarach śmiertelnych, z czego 13 nie miało chorób współistniejących. Tym samym łączna liczba wszystkich przypadków zdiagnozowanych od początku epidemii wzrosła do 202 579, a zgonów do 3 851. Już kilka godzin później do mediów dotarły kolejne informacje. Tym razem przekazał je sam rzecznik prasowy Rady Ministrów, Piotr Müller.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Müller odniósł się m.in. do nowych obostrzeń, jakich Polacy mogą się spodziewać odraz do ponownego lockdownu, który od kilku dobrych dni każdemu spędza sen z powiek. Müller przyznał, że tka drastyczna izolacja, jakiej doświadczyliśmy wiosną, to ostateczność i na ten moment rząd nie planuje wdrażać jej z powrotem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Jeżeli chodzi o kwestie związane z ograniczeniami, idziemy, tak jak to premier Morawiecki zapowiadał, drogą środka, drogą pomiędzy dwoma skrajnymi rozwiązaniami, które proponują niektórzy z naszych oponentów. Bo my nie chcemy i to będzie jedna z ostatnich rzeczy, wprowadzać lockdownu w Polsce, więc jest przedwcześnie, aby mówić o tym, że będziemy zamykać kolejne firmy jeżeli chodzi o ograniczenia wynikające z ograniczeń epidemicznych - mówił w czasie konferencji prasowej.

Müller skomentował również panujące obecnie obostrzenia i skomentował ich kolejny etap. Zaznaczył, że już jutro Polacy mogą spodziewać się ogłoszenia ważnych informacji w sprawie restrykcji.

- Jutro będziemy je ogłaszać, natomiast jeżeli chodzi o ewentualne ograniczenia, będziemy się starać je wprowadzać w taki sposób, aby z pewnym reżimem sanitarnym, ale jednak mimo wszystko poszczególne branże mogły kontynuować swoją działalność - dodał rzecznik prasowy Rady Ministrów, Piotr Müller.

W Warszawie powstają dwa szpitale polowe

Z kolei, jak możemy przeczytać na łamach RP.pl, szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, odniósł się w środę do dwóch szpitali polowych, jakie właśnie powstają w stolicy. Jeden z nich ma mieścić się na Stadionie Narodowym.

- Pierwszy z nich, który będzie najszybciej zakończony, to trzysta łóżek, z czego pięćdziesiąt do intensywnej terapii i pozostałe do leczenia tlenowego. Załatwione są wszystkie sprawy formalno-prawne związane z organizowaniem szpitala tymczasowego. Trwają prace budowlane, będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego – mówił w środę szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Tymczasem na Twitterze wiceprzewodniczącego Komisji Polityki Senioralnej, Michała Szczerba, pojawił się wpis, w którym ten poinformował, że razem z Dariuszem Jońskim zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego "o wykaz 3 tysięcy respiratorów".

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Od soboty cała Polska będzie strefą czerwoną? Morawiecki właśnie przekazał, wszystko jasne

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

- Razem z Dariuszem Jońskim zawnioskowaliśmy do Mateusza Morawieckiego o wykaz tych „3 tysięcy wolnych respiratorów” i dokładne informacje gdzie one są i trafią. Jeśli jest szpital, który potrzebuje respiratorów, wystąpił o nie, ale ich nie dostał, prosimy o informacje - czytamy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą
  3. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Fani oszaleli, odkryła swoje ciało w sieci (FOTO)
  4. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  5. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  7. Allegro z ogromnym udogodnieniem. Klienci są zachwyceni
  8. Gołąbki Kuronia są mistrzostwem. Prześwietny przepis został ujawniony, proste i obłędne w smaku
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News