Ważne wiadomości dla Polaków przed 60. rokiem życia. Możecie dostać od państwa 470 złotych

Ważne wiadomości dla Polaków przed 60. rokiem życia. Możecie dostać od państwa 470 złotych Źródło: Pixabay/gosiak1980

Wiadomości na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych mogły nie dotrzeć do sporej części osób, które mogą na nich skorzystać. Warto zainteresować się tym rządowym programem - można na nim zarobić nieomal 500 złotych.

Wiadomości na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych są najbardziej istotne dla osób, które w tym roku skończyły 59 lat. W tej chwili są one wdrażane w największych przedsiębiorstwach, tj. takich, które zatrudniają powyżej 250 osób. Do programu automatycznie dopisywani są pracownicy w wieku 18 - 55 lat. Ale nawet osoby, które skończyły już 56 lat, mogą na nim skorzystać.

Wiadomości o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Jak się okazuje, ci po 55. roku życia mogą najszybciej otrzymać pieniądze z PPK. To program dowolnego, niezależnego od ZUS oszczędzania na emeryturę. Pracownik co miesiąc wpłaca tam pieniądze - w standardowej wersji to 2 proc. pensji brutto. Wspiera go w tym też pracodawca, wpłacając 1,5 proc. pensji brutto. Do rachunku każdej osoby, która dołączy do PPK, dopłaca też państwo - co roku 240 PLN i jednorazowo 250 PLN. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak najszybciej skorzystać z PPK?

Istnieje sposób, aby skorzystać z PPK i ponieść minimalny koszt. Dzięki wyżej wymienionym opłatom powitalnym łatwym sposobem można uzyskać od państwa 470 PLN.

- Jeśli dzisiejszy 59-latek złoży odpowiedni wniosek i stanie się uczestnikiem PPK, to spełniając warunki może otrzymać tak wpłatę powitalną 250 zł, jak też dopłatę roczną 240 zł. Jeśli taka osoba spełni przesłanki wypłaty (czyli 60 lat), to może te środki wycofać - tłumaczy Faktowi ekspert ds. ubezpieczeń, dr Marcin Wojewódka z Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

Jeżeli ktoś zarabia 3000 PLN miesięcznie, kalkulacja jest prosta. Przy przystąpieniu do PPK na rok uzbiera 1784 PLN i tyle będzie mógł od razu wypłacić. Wpłata, której sam dokona wyniesie 720 PLN, wpłata pracodawcy 520 PLN, a dopłata powitalna od państwa 470 PLN.

- Należy dokonać wypłaty dopiero po otrzymaniu dopłaty rocznej. W przeciwnym razie dopłata roczna, czyli 240 zł, nam przepadnie - radzi dr Wojewódka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy rząd PiS: podajemy NAZWISKA. Jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę
  2. Mężczyzna pocałował zmarłą żonę w czoło. Chwilę później już nie żył
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News