Nie ma odwrotu, klamka zapadła. Polaków czekają ogromne zmiany, nikt wcześniej nie mówił

Nie ma odwrotu, klamka zapadła. Polaków czekają ogromne zmiany, nikt wcześniej nie mówił

Wiadomości, jakie potwierdzone zostały przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, mogą być ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób. Okazuje się, że zmianie ulegnie mapa Polski. Decyzja ta została już podjęta i nie ma od niej odwrotu. Wiadomo kiedy nastąpią te zmiany, wszystko jest jasne.

Wiadomości są już całkowicie potwierdzone i w żadnym wypadku nie ma mowy, iż decyzje zostały podjęte pochopnie. Wniosek, który skierowany został do władz musiał zostać poprzedzony konsultacjami społecznymi oraz odpowiednimi uchwałami. Wszystko jest już jasne, klamka zapadła, a mapa Polski ulegnie zmianie.

Niebywałe wiadomości, od stycznia duże zmiany

Wiadomości, iż ilość miast ulegnie zmianie, zelektryzowała Polaków. Okazuje się, że od stycznia 2021 r. zmieni się status kilku miejsc i zyskają one status miasta. W graniach Polski przybędzie dokładnie 10 miast: Koźminek oraz Budzyń w Wielkopolsce, Sochocin, Solec nad Wisłą i Wiskitki w województwie mazowieckim, Goraj i Kamionka w województwie lubelskim, Dubiecko z Podkarpackiego, Kamieniec Ząbkowicki w województwie dolnośląskim oraz Wodzisław w województwie świętokrzyskim. Chociaż ostateczną decyzje podejmować będzie jeszcze Rada Ministrów, to jest to jedynie formalność. Wcześniej miały miejsce procesy niezbędne do wprawienia urzędniczej machiny w ruch i to one należą do najtrudniejszych elementów stojących na przeszkodzie do uzyskania statusu miasta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie ma już odwrotu, klamka zapadła

Zmiany na mapie Polski są już pewne. Chociaż Rada Ministrów ma czas do 31 lipca na rozpatrzenie wniosków pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, to pewne jest, iż od 1 stycznia 2021 r. większa ilość Polaków będzie mogła uznawać się za mieszkańców miast. 10 miejscowości, które szykować się muszą na poważne zmiany dołączą do grona 944 miast w Polsce, a więc liczba zwiększy się do 954. Taka zmiana administracyjna wiąże się z możliwością pozyskiwania funduszy na rozwój terenów miejskich oraz zwiększenia atrakcyjności dla inwestorów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

2. Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

Takie decyzje poprzedzone są konkretnymi krokami

Zanim można zacząć ubiegać się o nadanie statusu miasta konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych oraz wyrażenie pozytywnej opinii przez radę gminy. W przypadku przychylnego stanowiska lokalnych władz oraz mieszkańców, wiadomości na ten temat przekazywane są wraz z wnioskiem do MSWiA, a tam urzędnicy przyglądają się każdej propozycji. Na początku tego roku na listę miast trafiły Lututów, Piątek, Czerwińsk nad Wisłą i Klimontów. Jak widać kolejny rok również przyniesie zmiany na mapie administracyjnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Tradycyjne kotlety schabowe po góralsku są kulinarną pysznością. 1 trik zawarty w przepisie nadaje niezapomniany smak
  3. Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat
  4. Niebywałe informacje o Zenku Martyniuku obiegają media. Nikt się nie spodziewał
  5. Tuż po narodzinach bliźniaków lekarz spojrzał na mamę i powiedział 2 słowa. Zapamięta je do końca życia
  6. Trwa jedna z najważniejszych chwil w życiu Andrzeja Dudy. Nie mógł być szczęśliwszy

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News