Tragiczne wiadomości z Włoch. Przez ostatnie 24 godziny koronawirus pochłonął najwięcej żyć od początku epidemii

Tragiczne wiadomości z Włoch. Przez ostatnie 24 godziny koronawirus pochłonął najwięcej żyć od początku epidemii Źródło: Flickr.com Dipartimento Protezione Civile

Porażające wiadomości z Włoch, to do tej pory najgorsza doba od początku całej epidemii. Choroba COVID-19 zabiła setki osób. Cały kraj pogrążony w żałobie. Wszyscy mają nadzieję, że gorzej już nie będzie.

Z Włoch cały czas napływają fatalne wiadomości na temat rozwoju epidemii. Koronawirus SARS-CoV-2 jest wykrywany u kolejnych obywateli, rośnie również odsetek przypadków śmiertelnych. Włoskie media nieustannie podają informacje o nowych zakażonych, których ilość rośnie w zastraszającym tempie.

Fatalne wiadomości z Włoch - najgorsze 24 godziny od początku epidemii

Niestety, po raz kolejny mówi się o najgorszym dniu od początku epidemii wirusa we Włoszech. Jak poinformowała włoska Obrona Cywilna, 21 marca zmarło 793 osoby, z czego aż 546 osób w regionie Lombardia (południe Włoch). To właśnie Lombardia najciężej zmaga się z chorymi na COVID-19. W tym regionie znajdują się ważne miasta, takie jak Mediolan, Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Pawia, Varese.

Włosi są w Europie najbardziej poszkodowani przez epidemię koronawirusa. Jak informuje włoski rząd, obecna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 4825. Ponadto zarażonych jest już 53578 osób. Niestety, potwierdzonych przypadków jest coraz więcej, tego dnia przybyło 3 tysiące zakażonych.

Dziesiątki tysięcy pacjentów we Włoskich szpitalach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak poinformował szef ochrony cywilnej, Angelo Borelli, 42 tysiące przypadków chorych na COVID-19 jest w trakcie leczenia. 27 tysięcy z nich przebywa w szpitalu, a 2800 pacjentów znajduje się na oddziale intensywnej terapii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok
2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że wśród ofiar koronawirusa we Włoszech 1,2% ofiar nie miało chorób współistniejących. Pozostali badani mieli średnio od 1 do 3 chorób. Na jedno schorzenie cierpiało 23,5% zmarłych, 26% na dwie, a 48% na trzy inne dolegliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News