Niestety, po Jacku Rozenku kolejny wielki polski artysta nagle został sparaliżowany. Dramatyczne doniesienia

Niestety, po Jacku Rozenku kolejny wielki polski artysta nagle został sparaliżowany. Dramatyczne doniesienia Źródło: unsplash.com/Daan Stevens

Wiadomości o dramacie polskiego artysty obiegły krajowe media. Mężczyzna od jakiegoś czasu miał problemy ze zdrowiem, teraz jest sparaliżowany i trafił na wózek inwalidzki.

Wiadomości o dramatycznym stanie zdrowia polskiego artysty obiegły media. Mężczyzna chorował od dłuższego czasu, nagle trafił na wózek inwalidzki. Po Jacku Rozenku okazuje się, że teraz popularny pisarz jest sparaliżowany i nie może poruszać się o własnych siłach. Wielbiciele twórczości mężczyzny są zaniepokojeni jego ciężkim stanem zdrowia.

Wiadomości o dramacie pisarza pojawiły się w mediach

Jerzy Pilch wydaje książki regularnie i raczej nie udziela się w mediach. Fani pisarza nawet się nie domyślali, że jego stan zdrowia nie jest najlepszy. U artysty zdiagnozowano chorobę Parkinsona, jest w bardzo zaawansowanym stadium. Mężczyzna nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, trafił na wózek inwalidzki.

- Przez miesiąc leżałem w szpitalu niezdiagnozowany, cenne dni mijały, wku*wienie rosło. Teraz nadrabiam. Wózek pojawił się szybko i niepostrzeżenie. Dwa przednie małe koła, dwa duże tylne. Regulacja oparcia. W zasadzie stał się częścią ciała. Przyjęliśmy go z przychylnością, po wielu miesiącach pozwolił na wyjście z domu - wyznał na łamach "Polityki" popularny autor. 

Wiadomości o chorobie pisarza bardzo zaniepokoiły jego fanów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pisarz opowiedział o swoim nowym życiu z wózkiem inwalidzkim. Choć mężczyzna mieszka w Warszawie, wcale nie jest mu łatwo poruszać się po mieście samemu. Istnieje wiele drobnych przeszkód, na które w pełni sprawne osoby nawet nie zwracają uwagi, a które skutecznie uprzykrzają życie ludziom poruszającym się na wózku.

- Wysokie krawężniki, a i te niskie, ale o ostrym profilu, wystające włazy studzienek kanalizacyjnych, wąskie przejścia, trudne przejazdy przez tory tramwajowe na Marszałkowskiej, szybko zmieniające się światła, wiecznie spieszący w pogoni za własną bezcelowością tłum, schodki do piekarni i sklepu spożywczego pod domem. Słowem – płaszczyzna pod stopami to są pasma nieraz nie do przejścia - relacjonował Jerzy Pilch. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Paweł Królikowski trafił do szpitala. Nie jest dobrze
2. Po roku od śmierci Kory, Sipowicz ma nową kobietę. Dwa razy młodsza, kulisy ich związku są porażające

Wielbiciele twórczości artysty mają nadzieję, że pomimo zaawansowanej choroby, wciąż będzie dostarczał im nowe dzieła. W bieżącym roku wydano aż trzy pozycje sygnowane jego nazwiskiem.


Jerzy Pilch / YouTube / CANAL Plus Polska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. 2 minuty wystarczą, żeby szybko rozpoznać u siebie raka płuc. Musisz tylko spojrzeć na swoje paznokcie, mówią wszystko
  4. Po zmroku usłyszał dziwne hałasy na podwórku. Zajrzał pod samochód i zamarł
  5. Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE]

źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News