Tragedia. Nie żyje ponad 170 osób, z każdą godziną bilans może się zwiększyć

Tragedia. Nie żyje ponad 170 osób, z każdą godziną bilans może się zwiększyć Źródło: pixabay.com

Wiadomości, jakie zostały przekazane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa są naprawdę niepokojące. Bilans ofiar już teraz wynosi ponad 170 osób, a z każdą godziną liczba ta może wzrastać. Niestety takie wydarzenia nie zawsze są kwestią przypadku, często tragedia ta jest wynikiem zaniedbania oraz lekkomyślności.

Wiadomości dotyczące wyjątkowo ponurego bilansu pojawiły się na kanałach informacyjnych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Statystyki prowadzone od początku wakacji nie wyglądają najlepiej, a za każdą cyferką skrywa się ludzki dramat oraz zrozpaczona rodzina. Już ponad 170 osób straciło życie.

Z dnia na dzień liczba ofiar się zwiększa

Wiadomości mówią o tym, że tylko wczoraj, w niedzielę 10 lipca 2020 r. życie w wyniku utonięcia straciło siedem osób. Wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą, ale plażowicze często lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Od początku wakacji w wyniku utonięcia swoje życie straciły 174 osoby, a z każdą godziną bilans może się zwiększyć. Brawura i pewność swoich umiejętności to jeden z głównych czynników wpływających na podejmowanie niebezpiecznych decyzji. Dobra zabawa w wielu przypadkach zakończyła się niestety płaczem i smutne liczby to potwierdzają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pamiętajmy, że wypoczynek nad wodą to także niebezpieczeństwo

Wiadomości dotyczące zgonów spowodowanych utonięciem nie prezentują się najlepiej. Jesteśmy na półmetku wakacji i chociaż aktywne spędzanie czasu to świetny pomysł, musimy pamiętać, że konieczne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kiedy pojawiają się znajomi, wiele osób zapomina, że nad wodą należy zachowywać się odpowiedzialnie. Bez względu na wiek i doświadczenie wiadomości dotyczące topielców pokazują, że wciąż bagatelizujemy niebezpieczeństwo. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, chcąc zminimalizować ryzyko, zamieściło infografikę, na której wskazane jest, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak

2.Wzruszające słowa umierającego 4-latka. Tuż przed śmiercią powiedział je do swojej mamy

Popełniamy wiele błędów, jeden jest szczególnie powszechny

Niestety, w relacjach dotyczących utonięć często słyszymy, że osoba znajdowała się pod wpływem alkoholu. Musimy pamiętać aby pod żadnym pozorem nie zażywać kąpieli w przypadku spożycia napojów wyskokowych, gdyż może skończyć się to śmiercią. Dodatkowo nie wolno lekceważyć poleceń wydawanych przez ratownika i należy korzystać jedynie ze strzeżonych kąpielisk. Pozostaje mieć nadzieję, że te smutne wiadomości sprawią, że więcej osób aktywnie spędzających wakacje nad wodą zwróci uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Po kłótni z Piotrem pokazała swoje ciało przed tysiącami internautów (FOTO)
  2. Socha poznała męża jako 16-latka. Wystrój jej niebywałej kuchni jest jej 2 ogromnym powodem do dumy
  3. Ujawniono prawdę o pierwszej żonie Kurskiego. Wiele osób dowiedziało się dopiero po rozwodzie
  4. 700 polskich dzieci w niebezpieczeństwie. Napłynęła niepokojąca wiadomość, liczy się każda godzina
  5. Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić
  6. Polsat przekazał wstrząsającą wiadomość. Śmierć nadeszła niespodziewanie, dramat

Źródło: Radio Maryja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News