Polacy w żałobie, media przekazały okropną wiadomość. Zmarł wielki człowiek, były członek Solidarności Walczącej

Polacy w żałobie, media przekazały okropną wiadomość. Zmarł wielki człowiek, były członek Solidarności Walczącej Źródło: Pikio.pl

Wiadomości jakie obiegły media są wyjątkowo smutne. Nie żyje wielki człowiek, który walkę o wolność Polski rozpoczął już w wieku 14 lat. Zmarł wielki opozycjonista związany z "Solidarnością Walczącą".

Wiadomości o śmierci Jerzego Pietraszko wstrząsnęły Polakami. To wyjątkowo smutne, a jego strata jest dla wszystkich ogromnym bólem. Jego postawa była inspiracją dla wielu młodych ludzi, szczególnie związanych z polityką.

Przekazano wiadomości o śmierci Jerzego Pietraszko

Wiadomości o śmierci opozycjonisty związanego z Wrocławiem są zasmucające. Jerzy Pietraszko zmarł w wieku 66 lat 17 lipca 2020 r. Jako opozycjonista związany był z wrocławską Solidarnością. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Jego życiorys to gotowy scenariusz na poruszający film. Ten genialny matematyk oraz szachista, nie miał w życiu łatwo. Dla wielu był wielkim człowiekiem, który potrafił dokonywać niesamowitych obliczeń czy obserwacji. Miał okresy, gdy znalazł się na ulicy i w czasie kryzysu bezdomności na życie zarabiał wygrywając w turniejach szachowych. Na fragment w Encyklopedii Solidarności mówiący, iż swoja działalność opozycyjną rozpoczął w wieku 14 lat, mówił, że to jedynie kwestia przypadku. Nie ulega jednak wątpliwości, iż kwestia wolności była dla niego ważna i już na studiach świadomie i otwarcie o nią walczył zasilając szeregi "Solidarności Walczącej".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Trudno znaleźć drugiego tak inteligentnego człowieka

O życiu i samej osobie Jerzego Pietraszko krąży wiele anegdot. Ponoć w swojej oryginalnej pracy doktorskiej mężczyzna udowodnił, iż jedynka trygonometryczna nie jest prawdziwa, ale praca została odrzucona, ponieważ wiązałoby się to z koniecznością zmiany praktycznie wszystkich praw matematycznych. Przekazać miał wtedy do wiadomości, że nie zgoli brody do momentu, aż nie uzna się jego pracy i będzie mógł otrzymać za nią zasłużony tytuł naukowy. Swój ponadprzeciętny intelekt wykorzystywał w grze w szachy, które kochał bez pamięci. To właśnie one pozwalały mu zarabiać w czasie, gdy był bezrobotny.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak

2.Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

Wiadomości o jego śmierci są wyjątkowo smutne

Jerzy Pietraszko w czasie swojej działalności w podziemiu antykomunistycznym posługiwał się pseudonimem Pedro. Zamarły w wieku 66 lat opozycjonista związany z Solidarnością Walczącą wydał w ciągu swojego życia dwie książki. Jedna z nich, zatytułowana "Terroryści i oszołomy" to spisane przez niego wspomnienia. Druga natomiast, "Matematyka. Teoria, przykłady, zadania" porusza temat jednej z jego pasji, czyli matematyki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski narciarz wstrząsnął polskimi fanami. Andrzej Bargiel ma koronawirusa, zaapelował do Polaków
  2. Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj
  3. Ujawniono prawdę o pierwszej żonie Kurskiego. Wiele osób dowiedziało się dopiero po rozwodzie
  4. 700 polskich dzieci w niebezpieczeństwie. Napłynęła niepokojąca wiadomość, liczy się każda godzina
  5. Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić
  6. Kinga Duda przekazała rodzicom ważną wiadomość. Ogromna radość w pałacu prezydenckim

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News