Bardzo smutne wiadomości. Zmarł Władysław Balicki, odszedł w dniu swoich urodzin

Bardzo smutne wiadomości. Zmarł Władysław Balicki, odszedł w dniu swoich urodzin Źródło: .

Nie żyje Władysław Balicki. Wiadomości o jego śmierci są bardzo smutne, zwłaszcza, że odszedł w dniu swoich urodzin. Cały kraj przesyła kondolencje dla zmarłego profesora.

Wiadomości o śmierci Władysława Balickiego pojawiły się dzisiaj nad ranem. Tragizm wiadomości potęguje fakt, że dziś obchodziłby 78. urodziny. Profesora Władysława Balickiego wspominają dziś jego uczniowie, z którymi tak bardzo lubił współpracować, wykładając na uniwersytetach. 

Wiadomości o śmierci profesora Władysława Balickiego 

18 grudnia w dniu swoich 78. urodzin odszedł Władysław Balicki, ekonomista i wieloletni rektor poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Uczelnia, z którą był związany przez wiele lat, potwierdziła wiadomości, że ich wieloletni pracownik nie żyje. Uczony jest autorem wielu książek do ekonomii, z których studenci korzystają po dziś dzień. "Makroekonomia" czy "Podstawy ekonomii" to sztandarowe książki na każdym wydziale ekonomii w naszym kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władysław Balicki zdążył przekazać ważne wiadomości 

Oprócz ekonomii Władysław Balicki związany był z jeszcze jedną pasją, do której zachęcał każdą napotkaną osobę. Profesor nie wyobrażał sobie życia bez biegania. Potrafił o nim opowiadać jeszcze ciekawiej niż o finansach. Od wielu lat organizował bieg " Pogoń za rektorem", który odbywał się w Poznaniu. Na swoim koncie miał wiele maratonów, między innymi ten w Nowym Jorku, a także udało mu się pokonać trasę z Aten do Maratonu. 

- Na wykładzie powiedziałem studentom o tym, że jest piękną rzeczą biegać i że zachęcam Was do biegania. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać wskazówki: jak biegać i jak trenować, to bardzo proszę - przekazał swoim studentom jeszcze w 2010 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zwycięzca Eurowizji walczy o życie. Lekarze dają mu maksymalnie 4 lata 

2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

- Władysław Balicki powiedział kiedyś, że gdy zejdzie z tego świata i zastuka do Bram Niebios, a św. Piotr zapyta o powód dla którego stuka, odpowie że: odzwyczaił się od palenia, zbudował dom za komuny i przebiegł maraton - można przeczytać w opisie do jego książki "Uśmiechy grozy".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Poruszające informacje dot. Ewy Drzyzgi. Nie mieli litości
  4. Marzą wam się świąteczne przysmaki od Gessler? Lepiej od razu wziąć kredyt, ceny są nie do przełknięcia
  5. Lekarze ostrzegają, 64% Polaków ma tę przypadłość. Mało kto wie, że prowadzi do groźnego nowotworu

źródło: radiopoznan

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News