Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje znany piłkarz

Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje znany piłkarz Źródło: .

Wiadomości o śmierci słynnego piłkarza obiegły świat. Cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne sportowiec przegrał walkę z chorobą. Bliscy zmarłego otrzymują kondolencje od współczujących fanów i piłkarzy ze wszystkich stron świata.

Wiadomości o śmierci piłkarza są publikowane we wszystkich mediach. U znanego sportowca 6 lat temu zdiagnozowano ALS, chorobę neuronu ruchowego, zwaną inaczej stwardnieniem zanikowym bocznym. Nieuleczalna, niszcząca komórki rdzenia kręgowego przypadłość najpierw ogranicza sprawność fizyczną, a z upływem czasu zabija cierpiącego na nią człowieka. 

Wiadomości z ostatniej chwili

Fernando Ricksen był jedną z najjaśniejszych gwiazd szkockiej ligi piłkarskiej. Mężczyzna urodził się w Heerlen, mieście w południowej Holandii. Przez pierwsze lata swojej kariery - od 2000 do 2003 roku - grał w barwach swojego kraju. Później przeszedł do Glasgow Rangers, szkockiej drużyny, która święciła triumfy właśnie dzięki Ricksenowi. Od 2006 roku grał dla Zenitu Sankt-Petersburg. Pasmo sukcesów piłkarza przerywały jego wybuchy agresji spowodowane uzależnieniem od alkoholu.

W 2013 roku u Fernanda Ricksena zdiagnozowano ALS. Piłkarz miał kilka lat, by pogodzić się z myślą o nieuchronnym odejściu. Wykorzystał ten czas na zrealizowanie filmu dokumentalnego i spisanie autobiografii. Poświęcił się także zbieraniu pieniędzy dla chorych, dotkniętych tą samą chorobą. Dzięki jego wsparciu szanse cierpiących na stwardnienie zanikowe boczne znacznie wzrosły. Niestety w środę Fernando Ricksen zmarł w hospicjum św. Andrzeja w Airdrie. Miał 43 lata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Optymistyczne wiadomości dla chorych na ALS

Fundacja Fernanda Ricksena wciąż działa. W opisie organizacji czytamy dające nadzieje tysiącom chorych słowa piłkarza: "Zawsze powtarzałem: pewnego dnia znajdzie się człowiek, który pokona ALS". Ricksen do samego końca wierzył, że to jemu uda się przezwyciężyć nieuleczalną chorobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Ciężarna panna młoda padła na ziemię tuż przed ołtarzem. Kiedy goście zrozumieli co naprawdę się stało, zaczęli płakać z rozpaczy i smutku

Chociaż jego walka ze schorzeniem zakończyła się porażką, organizacja wciąż gromadzi fundusze na przeciwdziałanie chorobie. Jej beneficjentami są cierpiący na ALS ludzie z całego świata. Do mieszkańców globu płynie też pośmiertna prośba piłkarza, by wciąż wspierać pacjentów dotkniętych tym schorzeniem, pozbawionych przez lata nadziei na wyzdrowienie. Fani zmarłego sportowca mogą potraktować jego prośbę jako swoisty testament. Ich wkład w badania nad chorobą może uratować tysiące skazanych na śmierć istnień. Liczne wiadomości o śmierci piłkarza rozpowszechniają również wiedzę o fundacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielu klientów Lidla mogło zostać poważnie oszukanych
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. Kot ugniata Cię łapkami? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość
  4. Żona po ostrej awanturze uciekła z domu zostawiając męża z dziećmi. Po 2 dniach dostała od niego taki list, że aż się popłakała
  5. Mężczyzna od 66 lat żyje w przedziwnej maszynie. Większość ludzi nie ma pojęcia o jej istnieniu i prawdziwym przeznaczeniu

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News