6 województw najbardziej zagrożonych uderzeniem. Pojawiły się żółte alerty, państwowa jednostka bije na alarm

6 województw najbardziej zagrożonych uderzeniem. Pojawiły się żółte alerty, państwowa jednostka bije na alarm Źródło: pikio.pl

Fatalne wiadomości dla 6 województw. Synoptycy nie mają wątpliwości co do zbliżających się warunków atmosferycznych. Państwowa jednostka bije na alarm.

Najnowsze wiadomości dla większości nie są zbyt pokrzepiające. Choć tydzień zaczął się naprawdę przyjemnie i słonecznie, w najbliższym czasie wszystko może się diametralnie zmienić. Pojawiły się żółte alerty, a 6 województw jest najbardziej zagrożonych niebezpieczeństwem. Meteorolodzy nie pozostawiają żadnych złudzeń. 

Polacy zagrożeni. Pojawiły się żółte alerty, kiepskie wiadomości 

Poniedziałek i wtorek mogły zwiastować, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Tymczasem eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej donoszą, że w najbliższych dniach słoneczna aura ulegnie zmianie, a Polacy powinni spodziewać się ulewnych opadów deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Nie zabraknie również silnego wiatru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Od zachodu nasuwa się prognozowana wcześniej strefa konwekcyjnych opadów. Notowane są zarówno opady deszczu, jak i krupy oraz drobnego gradu. Miejscami występują także wyładowania atmosferyczne! Burzom oraz przelotnym opadom towarzyszą silne porywy wiatru – przeważnie osiągają one do 75-80 km/h, lokalnie do około 90km/h - podano w komunikacie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili. Nie żyje legendarna aktorka, Polacy ją kochali
2. Nie żyje wokalistka Alibabek. Długo walczyła z guzem mózgu

6 województw zostało objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia. Mowa o: zachodniopomorskim, pomorskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim i wielkopolskim. Eksperci biją na alarm, by w czasie pogorszenia się warunków atmosferycznych najlepiej nie wychodzić z domów. Zrobi się niebezpiecznie, a silny wiatr może prowadzić do zagrożenia zdrowia oraz życia. Szczególnie uważni powinni być kierowcy, bowiem na skutek śliskiej nawierzchni zmniejszy się przyczepność kół, a także będzie znacząco ograniczona widoczność. Możliwe, że dojdzie również do opadów gradu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 9-latka zmarła przez powszechną chorobę. Nie wolno jej lekceważyć
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Zrobiono je tuż przed śmiercią. Do sieci wyciekło ostatnie zdjęcie ukochanej księcia Harry'ego z przeszłości
  4. Kultowy aktor Polsatu i TVN potrzebował pilnej operacji. Bardzo smutna informacja dla wszystkich fanów
  5. Alarm rozszerzony na całą Polskę. Zagrożenie zdrowia i życia
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

Źródło: popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News