Wiadomości dla milionów Polaków
unsplash.com Stephen Arnold
Weronika Wasiak - 17 Września 2020

Oficjalne informacje nie pozostawiają wątpliwości. Zacznie się już w poniedziałek, ważna wiadomość dla milionów Polaków

Takich wiadomości nie spodziewał się nikt. Jeszcze do niedawna eksperci byli nieco innego zdania, ale teraz nie mają żadnych wątpliwości. Wszystko zacznie się już w poniedziałek, warto wiedzieć.

Najnowsze wiadomości niejednego przyprawią o prawdziwy zawrót głowy. W najmniej oczekiwanym momencie pojawiły się ustalenia, które wręcz odbierają mowę.

Nieprawdopodobne wiadomości dotarły do Polaków. Zacznie się za kilka dni

Takiego ciepła, jakie spotkało nas w połowie września, Polacy nawet nie oczekiwali. Ostatnie dni sierpnia i pierwsze dni września dały mieszkańcom nieźle w kość, a wszyscy byli przekonani, że niemal z dnia na dzień pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień, i to niekoniecznie "złotą". Nagle deszcz, wiatr i niskie temperatury zaczęły zmieniać się w iście wakacyjną aurę. Od kilku dni termometry w sporej części kraju wskazują nawet 30 stopni, nie pada, a niebo jest bezchmurne. Połowa września już jednak za nami, zatem jak długo przyjdzie nam cieszyć się taką aurą?

Warszawa: potwierdzono, że doszło do niebezpiecznej sytuacjiWielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum PolskiCzytaj dalej

Zdaniem synoptyków, w prawdziwych upałach przyjdzie nam pławić się o wiele dłużej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Jakiś czas temu informowaliśmy, że według ekspertów, w drugiej połowie września do Polski ma przyjść tzw. indyjskie lato. Później prognozy nieco się zmieniły, ale teraz eksperci nie mają wątpliwości, że choć weekend będzie nieco chłodniejszy, od poniedziałku znów zawitają upały. Z przytaczanych przez Interię informacji wynika, że 21 września temperatura w całym kraju będzie utrzymywać się nieco powyżej 20 stopni - od 21 w Olsztynie i Gdańsku po 25 we Wrocławiu. To początek dobrych wieści, a w kolejnych dniach będzie podobnie. W czwartek, 26 września, termometry wskażą nawet 26 stopni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

Babie lato w Polsce

Choć dla Polaków taki wrzesień jest sporym zaskoczeniem, w rozmowie z Gazetą Lubuską meteorolog, Rafał Maszewski, przyznał, że takie fale ciepła w tym miesiącu się zdarzają. Zapowiedział też, że czeka nas babie lato.

- Powietrze pochodzenia zwrotnikowego z południa, które trafi do nas w połowie przyszłego tygodnia sprawi, że we wtorek i środę temperatura przekroczy 26 - 27 stopni. Można powiedzieć, że będzie gorąco, z dużą dawką słońca i bez opadów. Teraz mamy typową pogodę dla września, a to co będzie za chwilę to anomalia. Będzie dużo cieplej niż powinno być, ale oczywiście takie fale ciepła się we wrześniu zdarzają - mówił meteorolog w rozmowie z Gazetą Lubuską.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiadomość z ostatniej chwili. Po ciężkiej chorobie zmarł ulubieniec wielu Polaków, Andrzej Stelmach

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą

Ekspert nie ma wątpliwości, że wrzesień w tym roku będzie dla Polaków szczególnie łaskawy i ci, którzy na urlop nie zdołali się wybrać latem, bez obaw mogą to jeszcze nadrobić.

- We wrześniu ciepłe dni jeszcze powrócą. Czeka nas babie lato - dodał w rozmowie z Gazetą Lubuską meteorolog, Rafał Maszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanej
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  4. Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej
  5. Tragedia gwiazdy "Klanu", "Barw szczęścia" i "Złotopolskich". Śmierć nadeszła nagle, ból pozostał do dziś
  6. Wybierz najlepsze dla siebie - 1 albo 2 łyżki przed śniadaniem. W zależności od dawki odczujesz niesamowite efekty

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News