Wypadek polskiego autokaru z uczniami za granicą. Są ranni

Wypadek polskiego autokaru z uczniami za granicą. Są ranni Źródło: fot. pikio.pl

Wiadomości, jakie napływają do polskich mediów z Węgier, przeraziły wiele osób. Miał miejsce wypadek polskiego autokaru, który przewoził uczniów. Wiemy, kto ucierpiał w tej tragedii.

Wiadomości o wypadku na Węgrzech bardzo szybko dotarły do Polski i niemalże wszystkich mediów. Do całego zdarzenia doszło na autostradzie M3 w pobliżu miejscowości Kal na północnym wschodzie Węgier. Pas, którym poruszał się autokar, prowadził do Budapesztu. W pojeździe znajdowały się 32 osoby, w większości byli to uczniowie z pierwszej klasy liceum zespołu szkół w Rymanowie w województwie podkarpackim.

Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze, a dla osób, które nie ucierpiały w tym zdarzeniu, został przygotowany autokar zastępczy, który ma je przetransportować prosto do Budapesztu. Natomiast ranni zostali przetransportowani do szpitala w Egerze.

Przerażające wiadomości z Węgier

Wedle ustaleń w wypadku ucierpiało łącznie 7 osób, a w tym pięcioro uczniów, a także 40-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna - opiekunowie wycieczki. Na szczęście życie żadnej z osób poszkodowanych nie jest zagrożone i bardzo możliwe, że nawet jutro będą mogły one opuścić szpital.

 - Siedem osób zostało lekko rannych: pięciu uczniów i dwoje opiekunów, w tym pilot wycieczki. Znajdują się w szpitalu w Egerze. Prawdopodobnie dzisiaj albo jutro zostaną wypisani ze szpitala, bo nie ma poważnych obrażeń. Nie ma zagrożenia życia - poinformował konsul Marcin Sokołowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo wszystko rodzice uczniów, biorących udział w tej wycieczce, przechodzą teraz przez prawdziwe piekło, ponieważ to właśnie ich dzieci mogły zostać ranne. Jednak fakt, że rany odniesione w wypadku nie są niebezpieczne, można uznać za prawdziwy cud, ponieważ w takich sytuacjach często niestety dochodzi do najgorszego.

Teraz całą sprawą zajmuje się policja, która bada dokładne przyczyny całego wypadku, które nadal nie zostały podane do wiadomości publicznej. Możliwych jest wiele scenariuszy w tej konkretnej sprawie. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ranni są już pod opieką lekarzy, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sokołowski dodał również, że nie słyszał, aby którakolwiek z ofiar doznała chociażby złamania, a to naprawdę niebywałe szczęście przy tego typu wypadkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak nagle ODWOŁAŁ wszystkie koncerty! Powód mrozi krew w żyłach. Fani są przerażeni!
  2. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  3. "Od niego wszystko się zaczęło". Polsat przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje Zbigniew Nowek
  4. Media tego nie zauważyły. Niesamowite zachowanie syna Wiśniewskiego za kulisami festiwalu w Opolu
  5. Aneta wstydzi się pokazywać z otyłą córką. "To nie moja wina"
  6. Iwona zorganizowała kultowe wiejskie wesele. Od przyjaciół z miasta usłyszała tak przykre słowa, że aż boli na samą myśl

 

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News