Wiadomości od rzecznika rządu
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 16 Października 2020

Rzecznik rządu zabrał głos. Potwierdził wiadomość, której obawiało się wiele osób

Wiadomości przekazane przez rzecznika rządu Piotra Muellera są bardzo niepokojące, wiele osób się tego obawiało. W związku z drastycznym wzrostem liczby nowych zakażonych na terenie naszego kraju, władze zapowiadają surowe działania.

Wiadomości przekazane przez Piotra Muellera zaniepokoiły wielu Polaków, rzecznik polskiego rządu nie ma wątpliwości, że to jedyna droga do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa społeczeństwu. W związku z drastycznym wzrostem potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju, władze podjęły szereg stanowczych decyzji.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Wiadomości są niepokojące, o wszystkim poinformował rzecznik rządu

W sobotę 10 października cała Polska została objęta tzw. żółtą strefą, natomiast od 17 października na terenie żółtych oraz czerwonych stref w kraju będą obowiązywać kolejne obostrzenia. Choć rząd oficjalnie wzbrania się przed ogłoszeniem ogólnokrajowego lockdownu, władza wprowadza coraz bardziej rygorystyczne zasady, mające na celu ograniczenie dynamicznej ekspansji koronawirusa w społeczeństwie. Z tego powodu m.in. po raz kolejny wprowadzono powszechny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania poza miejscem zamieszkania, a także ogłoszono limit pasażerów, mogących jednocześnie korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział kontrole, dotyczące respektowania nowych obostrzeń

W związku z ograniczeniem liczby pasażerów w komunikacji miejskiej, rzecznik rządu Piotr Mueller zaapelował do samorządów, by wprowadziły kontrole i surowo karały operatorów za nieprzestrzeganie wyznaczonych limitów.

- Apelujemy do samorządów o to, by podjęły działania kontrolne w pojazdach komunikacji miejskiej. Odpowiedzialność spoczywa przede wszystkim na operatorze, czyli zakładzie organizującym transport zbiorowy w danym mieście - przekazał Piotr Mueller w programie "Tłit".

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś bardzo podobnego SMSa. Znamy treść pilnej wiadomości

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

Jednocześnie Piotr Mueller zapowiedział również kontrole przestrzegania innych obostrzeń, wprowadzonych z powodu rozwijającej się pandemii. Rzecznik przekazał, że rządowi kontrolerzy będą pojawiać się na weselach, a nawet imprezach rodzinnych i sprawdzać, czy respektowane są wszystkie limity oraz przestrzegane podstawowe zasady sanitarne. Takie działania mają na celu zmniejszenie liczby osób biorących w uroczystościach, a co za tym idzie ograniczenie pojawiania się kolejnych masowych ognisk zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdrowszy niż woda spod ogórków kiszonych i sok z kapusty razem wzięte przepis na kapuśniak Kuronia. Prościej i lepiej nie da się ugotować
  2. Narzeczona Artura Szpilki zaskakuje. Poddała się operacji na intymnych częściach ciała, jej wyznanie rozbraja (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. W Milionerach niewiarygodnie trudne pytanie. Widownia zamarła, mało kto zna odpowiedź
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News