wiadomości nowe ognisko koronawirusa
Jakub Kaminski East News
Joanna Szwalikowska - 16 Października 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Ewakuacja na masową skalę, bardzo przykre wiadomości

Niepokojące wiadomości z kraju. W jednej z placówek opiekuńczych pojawiło się nowe duże ognisko zakażeń koronawirusem. Konieczna była masowa ewakuacja wszystkich podopiecznych. Sytuacja jest poważna.

Bardzo niepokojące wiadomości z jednej z polskich miejscowości. Jak się okazało, powstało tam nowe, duże ognisko zakażeń koronawirusem. Niestety, niemal wszyscy podopieczni placówki są chorzy. Sytuacja jest dramatyczna. Konieczna była masowa ewakuacja.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Druzgocące wiadomości z kraju. Nowe ognisko zakażeń. Konieczna była ewakuacja wszystkich podopiecznych

Opolski wojewoda podjął decyzję o ewakuacji kilkudziesięciu osób, które okazały się zakażone koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Borkach Wielkich. Jak informuje Polsat News, niestety zakażenie zostało potwierdzone u niemal wszystkich z 40 podopiecznych placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Dom Pomocy Społecznej dla seniorów w miejscowości Borki Wielkie w powiecie oleskim prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Niestety w placówce kilka dni temu wykryto zakażenie koronawirusem u 33 z 40 podopiecznych. Do tej pory osoby zakażone przebywały w DPS-ie razem z opiekującymi się nimi siostrami.

W piątek opolski wojewoda Adrian Czubak poinformował, iż podjęta została przez niego decyzja o ewakuacji kilkudziesięciu osób przebywających we wspomnianej placówce. Chorzy mieli zostać przewiezieni m.in. do szpitala w Białej. Placówka medyczna od kilku dni przyjmuje jedynie pacjentów zakażonych COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Jak informował wojewoda, w całym województwie opolskim ogniska koronawirusa zostały stwierdzone w 13 domach pomocy społecznej. Liczba zakażonych na ten moment szacowana jest na około 300 osób. Sytuacja we wspomnianym DPS-ie jest poważna i budzi niepokój. Seniorzy są bowiem grupą obciążoną największym ryzykiem w przypadku zakażenia koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News