Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii Źródło: .

Wiadomości z Nowej Zelandii są przerażające - w ciągu jednego dnia życie straciło 18 osób. Oprócz ofiar, jest wielu rannych, którzy nadal wymagają hospitalizacji. Wszystko przez wybuch wulkanu.

Wiadomości z Nowej Zelandii napawają niepokojem. Siła natury okazała się być śmiertelna w skutkach, ofiarami są obywatele różnych państw, którzy chcieli wypocząć i podziwiać widoki.

Najnowsze wiadomości z Białej Wyspy przyprawiają o łzy

Przez wybuch wulkanu turyści znajdujący się na Białej Wyspie przeżyli dramatyczne chwile. Musieli walczyć o życie, niektórzy zostali ciężko ranni. Najnowsze informacje przekazane przez miejscową policję wskazują na to, że łącznie zginęło 18 osób, wiele z nich to turyści. Oprócz tego funkcjonariusze donoszą, że 2 osoby są zaginione i nie udało się zlokalizować ich ciał.

Wulkan wybuchł w poniedziałek 9 grudnia. W tamtym momencie na Białej Wyspie znajdowało się aż 47 osób, których życie było zagrożone. Były to głównie osoby z Australii - 24 obywateli, ale też 9 turystów z USA, 5 osób z Nowej Zelandii, 4 z Niemiec, 2 z Chin, 2 z Wielkiej Brytanii i jedna z Malezji. Łącznie hospitalizowano 26 ofiar, ich stan w większości został oceniony jako krytyczny. Co więcej, turyści wiedzieli, że wiele ryzykują - nowozelandzki rząd wydawał ostrzeżenia o możliwości erupcji.

Ci, którzy ocaleli, jeszcze pół godziny przed wybuchem stali na krawędzi wulkanu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowa Zelandia leży w specyficznym miejscu na mapie świata - to miejsce, gdzie wulkany są niezwykle aktywne i czasem trudno przewidzieć, kiedy wybuchną. Aż 70% z nich znajduje się pod wodą. Osoby, które były świadkami erupcji na Białej Wyspie opowiadają, że "pióropusz pary i popiołu" został wystrzelony na około 3600 metrów. Co więcej, turyści relacjonujący wydarzenia, 30 minut przed wybuchem stali na krawędzi krateru, a potem udali się na łódź. Na własne oczy zobaczyli, że ryzykowali życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- W każdej chwili można się spodziewać nagłych, nieoczekiwanych erupcji wulkanów, takich jak ten na Białej Wyspie - stwierdził Shane Cronin, wulkanolog z Uniwersytetu w Auckland. Do tej pory za największą tragedię w tamtych okolicach uznaje się tę z 1914 roku, kiedy wybuch wulkanu zabrał życie 12 górnikom wydobywającym siarkę. Co roku Wyspę odwiedza nawet 10 tysięcy osób.

Nagłą erupcję wulkanu można obejrzeć POD TYM LINKIEM.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjżeć się swoim oczom
  2. Urzędnicy obejrzą twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News