Arcybiskup i ksiądz zmarli na miejscu, niestety nie mieli żadnych szans. Przekazano smutne wiadomości o tragicznym wypadku za granicą

Arcybiskup i ksiądz zmarli na miejscu, niestety nie mieli żadnych szans. Przekazano smutne wiadomości o tragicznym wypadku za granicą Źródło: Pixabay/ _alicja_

Wiadomości o tragicznym wypadku w USA przekazała azjatycka agencja medialna. Trzech duchownych podróżujących po stanach Zjednoczonych miało wypadek samochodowy.

Wiadomości o tragicznym wypadku samochodowym wstrząsnęły wiernymi. Dwóch duchownych nie żyje, trzeci jest poważnie ranny. Nie mieli najmniejszych szans w tym zderzeniu. Katolicy są w żałobie, to dla nich bardzo trudny czas. 

Wiadomości o wypadku przekazała azjatycka agencja

Azjatycka agencja Ucanews przekazała informacje o tragicznym wypadku trzech duchownych. Zdarzenie miało miejsce 10 października w pobliżu Wilbur Springs, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Auto, którym księża podróżowali po USA, zderzyło się czołowo z ciągnikiem. Siła uderzenia i masa rozpędzonego pojazdu były tak duże, że mężczyźni nie mieli żadnych szans. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomości o śmierci arcybiskupa wstrząsnęły krajem

Na miejscu zginął 68-letni katolicki arcybiskup Dominic Jala, sprawujący władzę w położonej w południowo-wschodnich Indiach, archidiecezji Shillong. Śmierć poniósł również towarzyszący mu w podróży po Stanach Zjednoczonych kapłan z diecezji Oakland - ks. Mathew Vellankal. Trzeci duchowny - ks. Joseph Parekkatt - został poważnie ranny. Jego stan jest stabilny.

– Śmierć bardzo lubianego arcybiskupa jest wielką stratą – powiedział arcybiskup Guwahati, John Moolachira. 

Dzisiaj grzeje:

1. Odrzucił miłość syna arabskiego szejka. Trafił za to do więzienia, był bity i gwałcony
2. Tata kopał grób dla swojej przedwcześnie zmarłej córki. Nagle z trumny obok usłyszał płacz


Dominic Jala był członkiem Towarzystwa św. Franciszka Salezego, a od 1999 arcybiskupem Shillong. Dodatkowo od trzech lat pełnił urząd administratora apostolskiego diecezji Nongstoin. Ubolewanie z powodu śmierci Arcybiskupa wyraził publicznie również szef indyjskiego rządu, Narendra Modi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybory mogą być UNIEWAŻNIONE. Wszystko przez TVP
  2. Teściowa zamontowała ukrytą kamerę, bo nie ufała zięciowi. Nie mogła uwierzyć, gdy odkryła, co robi z 15-letnią sąsiadką
  3. 2-latek siedział na kolanach matki, chwilę później umierał w męczarniach. Podano szczegóły okrutnej zbrodni
  4. Młody aktor ma zmasakrowaną twarz. Miało dojść do brutalnego pobicia
  5. Gwiazda "39 i pół" przekazała smutną informację w DDTVN. Niestety, chodzi o nowotwór złośliwy

źródło: TVP Info, ANS

Następny artykuł