Kilkadziesiąt osób rannych, są ofiary śmiertelne. Na miejscu katastrofy służby i helikoptery

Kilkadziesiąt osób rannych, są ofiary śmiertelne. Na miejscu katastrofy służby i helikoptery Źródło: pikio

Wiadomości o katastrofie są przerażająco smutne. Niestety nie udało się uniknąć ofiar śmiertelnych, jest też kilkadziesiąt osób rannych. Służby cały czas pracują na miejscu, zajmują się udzielaniem pomocy i porządkowaniem terenu zdarzenia.

Od rana masowo napływają wiadomości z południa. Ciągle pojawiają się nowe wieści odnośnie katastrofy, teraz śledczy będą badać, jak mogło do niej dojść.

Wiadomości o ofiarach przedostały się do mediów

14 lipca, we wtorek wieczorem, miała miejsce katastrofa. W Czeskim Brodzie u naszych południowych sąsiadów na najbardziej uczęszczanej trasie kolejowej zderzyły się dwa pociągi. Na ekspresowy pociąg pocztowy najechał drugi skład: piętrowy pociąg osobowy, który swój kurs miał skończyć w Rzeczanach nad Łabą. Skład pocztowy w momencie zdarzenia oczekiwał na zgodę na wjazd na stację kolejową w Czeskim Brodzie.

- W środę po północy ratownicy dotarli do ciała maszynisty pociągu osobowego, który we wtorek wieczorem najechał na skład pocztowy przed miejscowością Czeski Brod w środkowych Czechach - poinformował dziennikarzy dyrektor Zarządu Infrastruktury Kolejowej, Jirzi Svoboda.

Bilans katastrofy to jedna ofiara śmiertelna, którą był maszynista. Czterech pasażerów zostało ciężko rannych, dwoje z nich wymagało transportu helikopterem do szpitali w Pradze. To nie koniec - kolejnych ok. 30 osób zostało rannych lekko lub średnio i im również udzielono pomocy medycznej. W przeważającej liczbie przypadków była potrzebna hospitalizacja. Składem podróżowało ok. 200 pasażerów.

To już kolejna katastrofa kolejowa w Czechach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak powiedział Karel Havliczek, piastujący urząd wicepremiera i ministra transportu, 34-latek, który był maszynistą feralnego składu, był doświadczonym kolejarzem. Niedawno wrócił z urlopu i wypoczęty udał się do pracy. Jeśli wszystko pójdzie po myśli osób zajmujących się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy, niewykluczone, że pierwsze wstępne raporty pojawią się dziś popołudniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę

2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarka

To już druga katastrofa w ciągu kilku ostatnich dni. Tydzień temu w mieście Pernink doszło także do zderzenia dwóch pociągów, tym razem wszystkie składy były osobowe. Na skutek wypadku zmarły dwie osoby, a 24 zostały ranne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kto w dzieciństwie jadł kogel-mogel? Teraz kultowy deser zyskał zupełnie nową odsłonę
  3. Smutne doniesienia o Małyszu. Okropna sytuacja, nie mieli litości
  4. Bożena Dykiel zdradziła swój bardzo dziwny sekret. Jej wyznanie może przyprawić o zawrót głowy
  5. Co się stało z Foremniak? Do sieci trafiły zdjęcia, postarzała się o kilkadziesiąt lat
  6. Od października szykują nam dużą zmianę. Najbardziej może odczuć ją polska rodzina

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News