Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Jerzy Sikora

Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Jerzy Sikora Źródło: .

Wiadomości wprost ze Śląska zasmuciły wiele osób, które znały i szanowały Jerzego Sikorę. Niestety, zasłużony Polak i wybitny specjalista zmarł wieku 61 lat. Jutro obchodziłby swoje kolejne urodziny.

Smutne wiadomości ze Śląska obiegły całą Polskę - nie żyje ceniony lekarz, Jerzy Sikora. Odszedł tuż przed swoimi 62. urodzinami. W sieci pojawiły się już kondolencje ze strony uczelni oraz wielu towarzystw, do których należał lekarz.

Dziś lekarzy obiegły smutne wiadomości. Nie żyje Jerzy Sikora

Jerzy Sikora urodził się 16 lipca 1957 roku w Częstochowie, ale swoją karierę lekarską postanowił rozpocząć w Zabrzu, gdzie uczył się i zdobył tytuł lekarza na Wydziale Lekarskim. Na staże naukowe wybrał 2 miasta: Lublanę i Monachium. Swoją pracę zawodową rozpoczął Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach w 1983 roku i przez kolejne 7 lat pracował w Klinice Położnictwa i Ginekologii.

Z biegiem czasu jego kariera nabierała tempa. W 1993 roku był już doktorem habilitowanym. W 2010 roku został uhonorowany tytułem profesora. Był cenioną osobą przez środowisko lekarskie, a jego publikacje pojawiały się w specjalistycznej prasie zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Lekarz był odznaczony również medalami. To wyjątkowa postać

W 2015 roku objął bardzo odpowiedzialne stanowisko ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego w Zabrzu oraz kierownika znajdującego się w nim Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Jerzy Sikora był również członkiem kilku stowarzyszeń, między innymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a także zasiadał w komisji Ministerialnego Programu Leczenia Niepłodności.

Został również odznaczony kilkoma medalami. Najważniejsze z nich to Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Komisji Edukacji Narodowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Odszedł od nas wspaniały Człowiek; Ginekolog - Położnik, nasz Przyjaciel. To wielka strata dla naszego Towarzystwa - nie zdążył zrealizować tylu wielkich planów, o których tak niedawno wspólnie rozmawialiśmy. Odszedł od nas wyjątkowy fachowiec, naukowiec, nauczyciel naszej specjalności - tak napisał Profesor Mariusz Zimmer, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

  1. Michał Wiśniewski pokazał się z piękną kobietą! To znana gwiazda telewizji! Gwiazdor wyglądał jak zakochany nastolatek
  2. Znana piosenkarka była KATOWANA przez męża. Chciał, by grała w filmach dla dorosłych. Szokujące fakty wyszły na jaw po latach
  3. Służby sanitarne biją na alarm do Polaków. Groźna bakteria w popularnej przyprawie znanej marki, natychmiast wyrzućcie ją do śmieci
  4. Strażak myślał, że właśnie uratował 8 szczeniaków ze studzienki. Kiedy zdał sobie sprawę, że to w ogóle nie są psy, wbiło go w ziemię
  5. Detektyw Rutkowski ma wstrząsającą teorię dotyczącą Dawidka. W "Fakcie" ujawnia, co przeoczyła policja
  6. Policja postawiona na nogi. Wstrząsające odkrycie w pobliżu auta ojca zaginionego Dawida Żukowskiego
     

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu