Media obiegły nagłe wiadomości. Potworny wypadek samolotu podczas pikniku lotniczego

Media obiegły nagłe wiadomości. Potworny wypadek samolotu podczas pikniku lotniczego Źródło: .

Wiadomości, które przekazał Polsat News są wstrząsające. To miała być spokojna sobota, podczas której dzieci i rodzice mogli obserwować zachwycające pokazy pilotów. Zamiast tego stali się świadkami tragicznego wypadku.

Wiadomości, które obiegły media tuż przed południem są bardzo niepokojące. Podczas pikniku lotniczego w Płocku jeden z samolotów został doszczętnie zniszczony, gdy pilot wykonywał wiązankę akrobacyjną. Pomocy natychmiast udzieliły potrzebne służby, ale to, co ustalono przyprawia o smutek.

Wiadomości: samolot uderzył w taflę wody i szybko zatonął

Około godziny 10:55 podczas pikniku lotniczego organizowanego w Płocku przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samolot wykonujący wiązankę akrobacyjną, w której skład wchodził między innymi korkociąg, nagle uderzył o taflę wody. Wszyscy obecni zamarli i słychać było tylko krzyki i zamieszanie.

W ciągu paru minut w miejscu uderzenia pojawiły się jednostki straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Samolot już tonął - nabrał wody na tyle szybko, że w mgnieniu oka zniknął z pola widzenia. Jak-52 pilotowany przez doświadczonego mężczyznę był już wrakiem. Na miejsce dopłynął także WOPR i wezwano śmigłowiec LPR. Los pilota jest nieznany, w dalszej części trwa akcja ratunkowa.

To już kolejny tragiczny w skutkach wypadek na płockim pikniku

8 lat temu podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego mia miejsce identyczny wypadek. Ceniony i jeden z najbardziej doświadczonych polskich pilotów wykonywał taką samą akrobację jak ta dzisiejsza. Podczas kończenia manewru korkociągu, nie zdążył wystarczająco szybko podnieść maszyny przez prędkość samolotu, przez co z impetem uderzył w taflę wody. 18 czerwca 2011 roku stwierdzono jego zgon. Marek Szufla miał 57 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po tym wypadku zaprzestano organizowania pikników lotniczych w Płocku. Tegoroczna edycja była pierwszą od kilku lat i miała być przełomowa pod względem atrakcji i bezpieczna dla każdego - nawet dla pilotów. Można było podziwiać maszyny z okresu II wojny światowej jak i te współczesne. Imprezę zakończono po godzinie i nic nie wskazuje na to, by po takiej tragedii organizator podjął się jej kontynuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. 20-latka dokładnie wiedziała, kiedy umrze na nowotwór. Zaplanowała wszystko, po śmierci stało się to, co chciała
  4. 14-letnia Roksana Węgiel absolutnie zawładnęła sceną w Opolu. W dziwacznej sukience poderwała tłumy
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Cały kraj trzymał kciuki, TVN poinformował że zmarła. Teraz Polacy zrobią wszystko by dorwać mordercę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News