Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły

Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły Źródło: David Tomaseti/Unsplash

Wiadomości, które własnie pojawiły się w mediach, przekazują niezwykle smutne informacje. Nie żyje Henryk Jaskuła. Śmierć mężczyzny została już oficjalnie potwierdzona. To wielka strata dla całego kraju.

Wiadomości na temat śmierci Henryka Jaskuły obiegają sieć. Jeden z najbardziej znanych polskich żeglarzy odszedł w wieku 96 lat. Wybitny mężczyzna był pierwszym Polakiem i trzecim żeglarzem na świecie, który samotnie opłynął całą Ziemię bez zawijania do portów. 

Wiadomości na temat śmierci Henryka Jaskuły

Wiadomości o śmierci Henryka Jaskuły przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun. Prezydent na Facebooku pożegnał zasłużonego mieszkańca miasta, zamieszczając jego czarno-białe zdjęcie i niebywale wzruszający podpis "Odszedł od nas wybitny przemyślanin, Kapitan Henryk Jaskuła. Żegluj, kapitanie, po niebiańskich oceanach".

Henryk Jaskuła zmarł w wieku 96 lat. Na razie nie została podana przyczyna zgonu ani data pogrzebu znanego żeglarza. Pod postem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci przekazują kondolencje dla pogrążonej w żałobie rodzinie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie żyje Henryk Jaskuła. Wiadomości o wybitnym żeglarzu 

Henryk Jaskuła przyszedł na świat 22 października 1923 roku w Radziszowie. Jest trzecim żeglarzem, który samotnie i bez zawijania do portów okrążył całą Ziemię. Jaskuła dokonał tego, jako pierwszy Polak na przełomie 1979 i 1980 roku, na jachcie "Dar Przemyśla". Wyprawa trwała 344 dni od 12 czerwca 1979 do 20 maja 1980 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Media przekazały, że na COVID-19 zmarł polski lekarz, który pomógł wielu dzieciom za granicą

2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało

Sześciu dni zabrakło, by Henryk Jaskuła mógł obchodzić 40 rocznicę tego spektakularnego wydarzenia. Z okazji jubileuszu radni Przemyśla już w lutym podjęli decyzję, że 2020 będzie w mieście rokiem Henryka Jaskuły. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wyjaśniła się przyszłość emerytów. Minister zabrał głos w sprawie przyszłych wypłat
  4. Wyciekła smutna prawda. Fani "M jak miłość" nie mieli pojęcia, że było aż tak źle, słowa Kożuchowskiej nie pozostawiają wątpliwości
  5. Krzysztof Respondek nie mógł dłużej ukrywać. Wydało się, co działo się w kopalniach, ciężko uwierzyć
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

źródło: sportpl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News