Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości

Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości Źródło: pikio.pl

Bardzo smutne wiadomości napłynęły właśnie z Bydgoszczy. Tamtejsze służby potwierdziły, że samolot runął na ziemię. Niestety, są ofiary śmiertelne. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Wiadomości, które uzyskali dziennikarze m.in. dzięki informacjom z Państwowej Straży Pożarnej, są przygnębiająco przykre. Wypadek wydarzył się o godzinie 10:00 na pasie startowym. Na miejscu natychmiast pojawiły się karetki pogotowia.

Wiadomości z Bydgoszczy: samolot rozbił się na pasie startowym

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, wypadek samolotu miał miejsce po godzinie 10:00 na pasie startowym Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

- Awionetka rozbiła się na pasie startowym. Dwie osoby zginęły na miejscu - informuje dyżurny KW PSP. Jak widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej artykułu, mały samolot od razu stanął w płomieniach. Przy takiej sile zniszczeń można by mówić o cudzie, jeśli ktokolwiek by ocalał bez żadnego urazu. Niestety, odnotowano właśnie 2 ofiary.

Na miejscu tragedii cały czas pracuje pięć zastępów straży pożarnej, jak również straż lotniskowa. Na miejscu pojawił się też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na ten moment nie są jeszcze znane szczegóły całego zdarzenia. Służby, które będą wyjaśniać okoliczności wypadku, są już na miejscu. Wszystkiego dowiemy się już niedługo.

Fani lotnictwa zwrócili uwagę na jedną rzecz

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miłośnicy lotnictwa często śledzą pozycje samolotów oraz są na bieżąco ze wszelkimi większymi awariami oraz wypadkami. Pewien internauta z dużą dozą prawdopodobieństwa twierdzi, że rozbity samolot to Tecnam P-2006 SP-KEY i jak można dowiedzieć się z portalu dotyczącego bezpieczeństwa powietrznego, maszyna miała problemy już w styczniu. Trzeba jednak poczekać na potwierdzenia wszelkich służb.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. Skandal na włosku, służby w akcji

2. Wystarczy jedno jajko dziennie. Pierwsze efekty pojawią się bardzo szybko

Jak można dowiedzieć się z portalu "Dla pilota", 13 stycznia tego roku maszyna, która dziś mogła rozbić się na pasie, w trakcie wznoszenia się napotkała kłopoty. Prawy silnik zaczął nierówno pracować i spadła jego moc. Stery przejął instruktor i przechodząc do lotu poziomego zgłosił kłopot z silnikiem. Czuł "szarpanie" maszyną, a także słyszał niepokojące stukanie. Kiedy wyłączył prawy silnik, wtedy i lewy zaczął źle pracować. Trzeba było lądować awaryjnie na trawie na terenie lotniska Bydgoszcz-Biedaszkowo. Przyczyną awarii miało być latanie "na pełnej mocy z włączonym podgrzewem gaźników podczas wykonywania procedury Go –around, co spowodowało wrzenie paliwa i detonacyjne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski pokazała zdjęcie bez makijażu. Uwagę wszystkich zwrócił jednak jej obfity biust (FOTO)
  2. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  3. Nowe, obiecane świadczenie nie dla emerytów. Poprawka odrzucona 2 dni po wyborach
  4. Kilkadziesiąt osób rannych, są ofiary śmiertelne. Na miejscu katastrofy służby i helikoptery
  5. Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę
  6. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News