Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają

Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają Źródło: flickr.com YoTuT

Wiadomości napływające do mediów tuż po tym, gdy rząd wprowadził ograniczenia, są niepokojące. Patrząc na nagrania możemy spodziewać się jeszcze większej liczby zakażonych osób? Skandaliczna nieodpowiedzialność.

Wiadomości o obecności koronawirusa w Polsce i nagły przyrost zakażonych osób spowodował, że rząd musiał niezwłocznie zareagować. Jednak jak w każdej społeczności znalazły się osoby, które rozporządzenia mają za nic i pokazali swoje skandaliczne zachowanie.

W wiadomości znajdowały się nagrania. Szybko ujrzały światło dzienne

Ograniczenia w Polsce spowodowane koronawirusem zaczęły się przede wszystkim od zamknięcia placówek oświatowych. Zakaz uczęszczania na zajęcia obowiązuje wszystkich: przedszkolaków, uczniów, licealistów, studentów - jedynie pojedynczy pracownicy uczelni pełnią swoją funkcję np. w sekretariatach. Stało się to, czego wiele osób się obawiało: polscy uczniowie zaczną zachowywać się jak ci włoscy, a dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja na południu Europy.

Przerwa od zajęć to nie dodatkowe ferie zimowe - mimo, że wiele placówek zaczęło wprowadzać zajęcia online lub nauczyciele pilnują uczniów emailowo, by przerobili potrzebny materiał, to wielu nastolatków uważa, że to naprawdę wspaniały czas, aby pobyć razem, spotykać się w grupach, a nawet organizować imprezy. Internet aż zahuczał na wiadomość o "Koronaliach", wszystko się nagrało.

"Korona tu, korona tam, korona ch*** zrobi nam"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kluby, restauracje i puby są już zamknięte. Jednak kiedy jeszcze niektóre placówki funkcjonowały, były miejscem, w których gromadzili się studenci - np. ci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W wesołej atmosferze pili i nagrywali przyśpiewki z niecenzuralnymi słowami. Uczelnia nie została bierna i tym razem ona wykonała ruch: zdecydowała się wyciągnąć surowe konsekwencje od każdej osoby widocznej na nagraniu, tym bardziej, że w tłumie dopatrzono się imprezujących członków Rady Uczelnianej.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Mało tego - "Koronalia" (wariacja nazwy "Juwenalia") spowodowały wysyp pomysłów. Uczniowie chcieli sprzedawać w sieci koszulki z napisem "Koronowiada 2020", jednak proceder szybko został ucięty. Wielu osobom nie mieści się w głowie, że młodzi ludzie nic nie robią sobie z sytuacji nie tylko w Polsce, ale i na świecie, nie wyobrażając sobie jak łatwo przenosi się wirus. W dalszym ciągu lokalnie się gromadzą, ciesząc się z wolnego czasu.

@vibovsky

##covid19 ##smile ##dc

♬ dźwięk oryginalny - vibovsky

Fot. instagram.com/dodaqueen/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News