Wiadomości o pożarze
Pixabay.com AndrzejRembowski
Monika Majko - 14 Stycznia 2021

Dwie osoby nie żyją. Tragedia w centrum polskiego miasta

Wiadomości o tragedii obiegły krajowe media w czwartkowy wieczór. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań w centrum polskiego miasta, na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby, które poinformowały o śmierci dwóch mężczyzn.

Wiadomości o tragicznym w skutkach pożarze obiegły krajowe media. W płomieniach, które pojawiły się w jednym z mieszkań w centrum Szczecina, zginęło dwóch starszych mężczyzn. Teraz zbadane zostaną okoliczności i przyczyny tragedii.

Wiadomości o tragedii w centrum Szczecina obiegły media w czwartkowy wieczór

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych 14 stycznia 2020 roku w Szczecinie. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze kamienicy przy ul. św. Wojciecha w samym centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Na miejscu pracowały trzy zastępy lokalnej straży pożarnej. Niestety, jak poinformował mł. kpt. Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, w płomieniach życie straciło dwóch mężczyzn.

Służby ustalą teraz przyczyny pojawienia się ognia w mieszkaniu, a także dokładne okoliczności tragicznego pożaru. Jak wskazał mł. kpt. Franciszek Goliński, pożar był na tyle mały, że nie było potrzeby, by ewakuować mieszkańców kamienicy.

Dziennikarze ujawnili całą prawdę. Chodzi o oszustwa ŚwierzyńskiegoDziennikarze ujawnili całą prawdę. Chodzi o oszustwa ŚwierzyńskiegoCzytaj dalej

- Spaleniu uległa kanapa. Był to niewielki pożar, ale tragiczny w skutkach. Na miejscu śmierć poniosło dwóch mężczyzn. Obaj byli po sześćdziesiątym roku życia. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców - przekazał mł. kpt. Goliński w rozmowie z „Głosem Szczecińskim”.

Na początku roku, wskutek zaprószenia ognia na łóżku, zginął również 71-letni mieszkaniec Lubartowa w województwie lubelskim. Z kolei 72-letnia kobieta zginęła w Nowy Rok w pożarze jednej z łódzkich kamienic przy ulicy Słowackiego.

Dzisiaj z kolei informowaliśmy również o śmierci jednej osoby, która straciła życie wskutek porannego wybuchu, do którego doszło w jednym z zakładów w Bieruniu. Druga poszkodowana osoba została przetransportowana do szpitala i znajduje się w ciężkim stanie.

- Potwierdzam. Doszło do eksplozji, ale nie mam na tę chwilę bliższych informacji. Policjanci zostali skierowani na miejsce, z każdej strony straże gnają w tamtym kierunku -przekazała asp. szt. Katarzynę Skrzypczyk z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu w rozmowie z „Super Expressem”.

Do wybuchu doszło na terenie zakładu Nitroerg S.A. znajdującego się przy Placu Alfreda Nobla w miejscowości Bieruń w województwie śląskim. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Dziennik/Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News