wiadomości eksplozja
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 14 Stycznia 2021

Potężna eksplozja w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba, w akcji 15 zastępów straży pożarnej

Wstrząsające wiadomości z kraju obiegły media. Dziś po godzinie 11 w jednym z zakładów w Bieruniu doszło do potężnego wybuchu. Jak wynika z relacji, wstrząs miał być odczuwalny w promieniu kilkunastu kilometrów, niektórzy twierdzą, iż nawet dwudziestu. Potwierdzono już śmierć jednej osoby.

Pierwsze wiadomości o tragicznym w skutkach wybuchu, do którego doszło ok. godz. 11.30 na terenie Bierunia podał portal 112Tychy. Na miejscu znalazły się już służby ratunkowe, między innymi dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wstrząsające wiadomości obiegły media. W Bieruniu doszło do eksplozji. Co najmniej jedna osoba nie żyje

- Uwaga!!!Wypadek (eksplozja) na terenie jednego z zakładów. Na miejsce udają się służby ratunkowe - informował portal 112Tychy. Jakiś czas później podczas aktualizacji informacji dodano, iż w wybuchu ucierpiały dwie osoby.

Niestety, jeden z rannych nie przeżył eksplozji. Drugi natomiast został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim. Do tragedii doszło na terenie zakładu Nitroerg S.A. znajdującym się przy Placu Alfreda Nobla w miejscowości Bieruń w woj. śląskim.

Informacja o dramatycznym zdarzeniu została już potwierdzona przez asp. szt. Katarzynę Skrzypczyk z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, która rozmawiała z redakcją „Super Expressu”. Jak wynika z jej relacji, wybuch miał miejsce na tzw. placu spalań. To właśnie tam składowane są półprodukty służące do wytwarzania materiałów wybuchowych.

Pojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyPojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyCzytaj dalej

- Potwierdzam. Doszło do eksplozji, ale nie mam na tę chwilę bliższych informacji. Policjanci zostali skierowani na miejsce, z każdej strony straże gnają w tamtym kierunku- przekazał „Super Express”.

Zgodnie z relacją internautów, wstrząs miał być odczuwalny w wielu sąsiednich śląskich miejscowościach, nawet tych oddalonych o ponad 20 kilometrów, jak Wilamowice, czy Pszczyna. Jak twierdzą, miało tam być słychać huk, a nawet doszło do trzęsienia szyb. Jeden z lokalny portali utrzymuje nawet, że siła wybuchu miała wybić niektórym szyby w oknach.

Pracownik, który zginął na miejscu to 49-letni mężczyzna, który był związany z zakładem przez całe swoje życie zawodowe. Spędził w nim niemal 35 lat. Z kolei drugi ranny to 36-latek, który ma 13-letni staż pracy, informuje RMF FM. Zarząd spółki ogłosił, iż ma zamiar ogłosić w firmie żałobę. W ten sposób oddany zostanie hołd ofierze tragicznego wypadku.

- Składamy wyrazy współczucia bliskim i rodzinie ofiary zdarzenia. Bezpieczeństwo pracowników jest dla zarządu firmy bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym przez firmę Nitroerg na Facebooku.

Zakład znajdujący się w Bieruniu, w którym doszło do tragedii należy do spółki Nitroerg SA. Firma zajmuje się wytwarzaniem między innymi materiałów wybuchowych emulsyjnych, nitroglicerynowych i amonowo-saletrzanych. Z zakładach tej spółki w przeszłości dochodziło już do wypadków, również tych śmiertelnych.

Wiadomości wybuch

Źródło: Facebook.com 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN24, RMF FM, Gazeta PL, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News