Nie żyje Józef Boniek. Smutne wiadomości obiegły polskie media

Nie żyje Józef Boniek. Smutne wiadomości obiegły polskie media Źródło: .

Wiadomości, które obiegły media, są wyjątkowo smutne. Zmarł Józef Boniek, ojciec legendarnego piłkarza i obecnego prezesa PZPN. Niedługo odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Media obiegły dzisiaj wiadomości o śmierci Józefa Bońka. Jego stan zdrowia pogorszył się kilka dni temu, lecz nikt nie  spodziewał się, że dojdzie do tragedii. Ojciec Zbigniewa Bońka zmarł w czwartek przed godziną 15:00, miał 88 lat.

Smutne wiadomości o śmierci ojca piłkarskiej legendy

To właśnie on zainspirował Zbigniewa Bońka, legendę Romy, Juventusu i reprezentacji Polski, do grania w piłkę nożną. Sam niegdyś grał, karierę rozpoczynał niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Jego pierwszy klub w karierze to Czarni Nakło. Grał także w Zawiszy Bydgoszcz oraz w latach 1959-1961 Polonii Bydgoszcz, z którą znalazł się w I Lidze.

Józef Boniek występował na pozycji obrońcy, rywale wspominało go jako zawodnika, który grał twardo, nie pozostawiając rywalom dużo miejsca. Po zakończeniu piłkarskiej kariery zajął się trenerką, ale bez spektakularnych sukcesów.

Był niezwykle ważną osobą dla Zbigniewa Bońka

Obecny prezes PZPN niejednokrotnie przyznawał, że rodzice są dla niego niezwykle ważni. W 2017 roku zmarła matka Zbigniewa Bońka, co było dla niego ogromnym ciosem. Wspominał jednak, że mimo piłkarskiej kariery ojca, to nigdy nie wymuszał na nim robienia podobnej kariery.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mój ojciec grał w piłkę na poziomie pierwszej ligi… Ale, tak prawdę mówiąc, rodzice dbali tylko o to, żebym nie chodził głodny i żeby w szkole było wszystko w porządku. Wprawdzie czasami przypominali, że mam trening, ale nigdy mnie do tego nie popychali. Może widzieli, że mam w sobie tyle optymizmu, tyle chęci bycia piłkarzem, że nie muszą mnie pilnować? - opowiadał dla Gali Zbigniew Boniek.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. Motyw potrójnej zbrodni ścina z nóg. Przełomowe wyznanie 18-letniego Marcela

Kiedy tylko były prezes PZPN dowiedział się, że jego ojciec jest w ciężkim stanie w szpitalu, wyruszył w drogę do bydgoskiego szpitala. Niestety, nie zdążył towarzyszyć ojcu w ostatnich chwilach. Pogrzeb Józefa Bońka odbędzie się w sobotę o 13.30. Pochowany zostanie w Bydgoszczy, w której spędził większość swojego życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"  
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Zdjęcia córki Zbigniewa Bońka trafiły do sieci. Jest najpiękniejszą blondynką świata
  4. Lata po śmierci Marii Czubaszek mąż ujawnił druzgocącą prawdę. Niestety, nie miała szans przeżyć operacji
  5. Porwał ją, jak miała 11 lat i gwałcił. Rodziła mu dzieci, a rzeczy, które w tym czasie robiła jego żona nie mieszczą się w głowie

Źródło: Zestadionu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News