Alarmujące informacje dot. kart do głosowania. Napływają z całej Polski

Alarmujące informacje dot. kart do głosowania. Napływają z całej Polski Źródło: WikiMedia Commons/Julo

Wiadomości o niepokojących problemach z kartami do głosowania napływają między innymi z Inowrocławia i Warszawy. Niejednemu utrudniły bądź nawet uniemożliwiły oddanie głosu w wyborach parlamentarnych.

Wiadomości o niepokojących problemach z wydawaniem kart wyborczych napływają do mediów z różnych stron kraju. Polacy na terenie całej Polski włożyli dużo wysiłku w zarejestrowanie się w miejscu, w którym będą w dniu wyborów, ale nie wszyscy są zadowoleni z tego, jak zareagowały urzędy. Szokuje też decyzja prezydenta jednego z polskich miast, który bez pytania wpisał kobietę na listę głosujących w swoim mieście.

Wiadomości z lokali wyborczych nie są dobre

Wybory trwają do godziny 21-ej, ale mimo najlepszych chęci nie wszystkim uda się oddać głos w wyborach parlamentarnych 2019. Nie zawsze jest to też skutkiem świadomej decyzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzisiaj nie głosuję. Dlaczego? Bo odmówiono mi wydania karty do głosowania - napisała jedna oburzona internautka.

Powiedziała mediom, że 7 października złożyła odpowiedni wniosek, który miał jej pozwolić na oddanie głosu w obecnym miejscu zamieszkania.

Tak się jednak nie stało. Pewna komisja wyborcza w Warszawie nie zareagowała z odpowiednim wyprzedzeniem i kobieta nie znalazła się na liście głosujących. Jej matka sprawdziła i jak się okazało, nie była również wpisana na listę w rodzinnej miejscowości.

Prezydent Inowrocławia dopisał ją na listę bez pytania

- Żona właśnie dzisiaj rano wróciła z sanatorium (10 dni) w Inowrocławiu i pojechaliśmy zagłosować. Okazało się, że została skreślona z naszej listy wyborczej, bo prezydent Inowrocławia wpisał ją na listę w Inowrocławiu - bez jej zgody, bez powiadomienia - napisał na Twitterze kolejny internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Jak się okazało, to była fatalna w skutkach decyzja. Kobieta nie mogła oddać głosu mimo najlepszych chęci. Zaproponowano jej, aby pokonała 100 km dzielące jej miejsce zamieszkania od miejsca, w którym została zarejstrowana, ale niestety nie było to możliwe.

Na szczęście nie wszystkie wyborcze historie tego typu kończą się negatywnie.

- No i zagłosowane. Mimo wniosku o dopisanie do spisu nie dostałem ani odpowiedzi, ani nie zostałem dopisany. Komisja wykazała się jednak bardzo dużą życzliwością i po nastu minutach konsultowania z centralą dopisano mnie w jakimś trybie "awaryjnym". Bardzo za to dziękuję - napisał inny internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: wp

Następny artykuł