Trzy osoby nie żyją, sześć odniosło poważne obrażenia. Napływają najświeższe informacje w sprawie bolesnych zdarzeń za granicą

Trzy osoby nie żyją, sześć odniosło poważne obrażenia. Napływają najświeższe informacje w sprawie bolesnych zdarzeń za granicą Źródło: pikio.pl

Wiadomości o tragedii kolejowej obiegły wczoraj światowe media, właśnie przekazano najnowsze informacje w sprawie wstrząsającej katastrofy za granicą. Potwierdzono śmierć trzech osób, kolejnych sześć odniosło ciężkie obrażenia. Do kraju napływają kondolencje.

Wiadomości o katastrofie kolejowej wstrząsnęły wczoraj światowymi mediami, właśnie przekazano najnowsze informacje w tej sprawie. Potwierdzono śmierć trzech osób, kolejnych sześć znajduje się w poważnym stanie. Pociąg zsunął się ze skarpy, akcja ratunkowa wymagała użycia m.in. helikopterów.

Wiadomości obiegły media, potwierdzono ofiary śmiertelne

Informacje o katastrofie kolejowej w Stonehaven w rejonie Aberdeenshire w Szkocji obiegły wczoraj światowe media.  Pociąg szkockiego przewoźnika ScotRail o poranku 12 sierpnia 2020 roku wyjechał z Aberdeen do Glasgow. Na trasie maszyna natrafiła na zwały ziemi zalegające tam wskutek ulewnych deszczy, które obserwowano w tym regionie przez całą noc, a także w środę rano. Maszyna składająca się z dwóch lokomotyw i czterech wagonów nie była w stanie przejechać, podjęto decyzję o wycofaniu pociągu i zmianie trasy.

Niestety, pociąg znów napotkał przeszkodę w postaci zalegających na torach zwałach ziemi, a kiedy najechał na nie, jedna z lokomotyw oraz trzy wagony wykoleiły się i zsunęły się z nasypu. Jeden z nich przewrócił się kołami do góry, a z maszyny zaczął wydobywać się gęsty dym.

Przekazano najnowsze wiadomości o katastrofie kolejowej w Szkocji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj przekazano najnowsze wiadomości w tej sprawie. Służby potwierdziły trzy ofiary śmiertelne wypadku. To maszynista Brett McCullough, konduktor Donald Dinnie oraz jeden z pasażerów. Dodatkowo, przekazano informację o sześciu poszkodowanych, którzy odnieśli poważne obrażenia.

– Jestem załamany śmiercią Bretta. Był wspaniałym facetem. Na kolei pracował około sześciu lat – powiedział przyjaciel maszynisty w rozmowie z "Daily Record".

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział "swój czyściec odbyła już za życia"

Na miejscu tragedii pracowało około 20 pojazdów służb ratunkowych oraz policyjnych. Wezwano również kilka helikopterów pogotowia. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przekazał wyrazy wsparcia dla bliskich ofiar oraz poszkodowanych w katastrofie, a także podziękował służbom ratunkowym.

– Z przykrością dowiaduję się o bardzo poważnym incydencie w Aberdeenshire i myślę o wszystkich poszkodowanych. Dziękuję służbom ratunkowym na miejscu zdarzenia – napisał Boris Johnson na swoim Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak jest przeszczęśliwa. Gratulacje płyną z całej Polski, nikt nie miał pojęcia
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Zamknij i zasłoń okna, nie wychodź z domu nieprzygotowany. Sytuacja dla w kość tysiącom Polek i Polaków

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News