Smutne wiadomości obiegły właśnie media. Zmarła legendarna aktorka kultowych filmów wyświetlanych przez wszystkie polskie telewizje

Smutne wiadomości obiegły właśnie media. Zmarła legendarna aktorka kultowych filmów wyświetlanych przez wszystkie polskie telewizje Źródło: .

Smutne wiadomości obiegły właśnie media na całym świecie. Zmarła legendarna aktorka, znana z udziału w kultowych produkcjach. Artystka była ikoną i zdobyła dwie nominacje do Oskara. Jej niezwykle barwne życie fascynuje fanów.

Smutne wiadomości obiegły amerykańskie środowisko filmowe. Zmarła legendarna aktorka, której role w kultowych filmach były podziwiane na całym świecie. Artystka była ikoną Nowego Jorku i obracała się w elicie artystycznej lat 60. Fani filmu opłakują utratę swojej idolki. Kobieta znana była również z niezwykle barwnego i obfitującego w skandale życia. 

Smutne wiadomości dla środowiska filmowego

Smutna wiadomość o śmierci nowojorskiej gwiazdy zaskoczyła wszystkich. Sylvia Miles zmarła w środę 12 czerwca. Miała 86 lat. Przyczyna śmierci aktorki nie jest jeszcze znana. Póki co cały nowojorski artystyczny światek opłakuje swoją ikonę. 

Samo nazwisko tej wybitnej postaci amerykańskiego kina pewnie niewiele mówi polskiemu odbiorcy. Jednak z pewnością wszyscy pamiętają jej charakterystyczne role w kultowych filmach, takich jak "Nocny kowboj" z 1969 roku czy "Żegnaj laleczko" z 1975

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niezwykła postać w życiu i na ekranie 

Sylvia Miles zaczynała od gościnnych występów w serialach telewizyjnych na przełomie lat 50 i 60. Sławę przyniosły jej jednak te dwa epizody w wyżej wymienionych filmach. Każdy, kto widział film "Nocny kowboj" Johna Schlesingera z pewnością pamięta postać, która zaprasza męską prostytutkę z Teksasu do swojego penthouse'u na seks i zabiera mu jego wszystkie pieniądze. Była to rola na tyle brawurowa, że przyniosła jej nominację do Oskara. Brała udział w króciutkiej scenie trwającej około 6 minut, a mimo to zdobyła uznanie i nominację Akademii. W filmie "Żegnaj laleczko" również pojawia się na ekranie na moment i gra artystkę, która pomaga prywatnemu detektywowi Philipowi Marlowe'owi w zamian za alkohol.

Jak widać zawsze starała się wcielać w postacie barwne i ciekawe. Tak samo jej życie prywatne obfitowało w kontrowersje i intrygujące incydenty. Była trzykrotnie zamężna, ale z żadnego związku nie miała dzieci. Serdecznie przyjaźniła się z guru nowojorskiej bohemy Andym Warholem. Do historii przeszedł skandal z jej udziałem, kiedy to obrzuciła resztami spaghetti znanego krytyka filmowego w reakcji na to, że skrytykował je nagie ciało. 

Sylvia Miles była barwnym ptakiem amerykańskiego kina i z pewnością będą za nią tęsknić rzesze fanów na całym świecie. Może w celu uhonorowania jej pamięci warto obejrzeć dzisiaj po raz kolejny jeden z filmów z jej udziałem. Swojego czasu były one wyświetlane przez wszystkie polskie telewizje. Być może jest to dobry moment, żeby do tego wrócić. 

Źródło: Wikipedia/LoveMattersMost

ZOBACZ TAKŻE

  1. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  2. Barbara Kurdej-Szatan BEZ STANIKA! Fani są zszokowani: "Baśka cycek Ci wyszedł na wolność"
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu