Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób

Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób Źródło: pixabay.com

Otrzymaliśmy bardzo smutne wiadomości. Niestety odszedł od nas wybitny lekarz, człowiek, który podczas swojej wieloletniej kariery pomógł tysiącom osób. Informacje potwierdziły lokalne media.

Wiadomości, które właśnie napłynęły do nas z południa Polski należą do tych najgorszych. Niestety, potwierdziły się doniesienia o śmierci bardzo zasłużonego lekarze, który był wielce poważanych przez wszystkich pacjentów i mieszkańców.

Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje ceniony lekarz

Jak podaje portal Beskidzka24, zmarł doktor Janusz Karbowniczek. Lekarz był jedną z prawdziwych ikon Szpitala Śląskiego w Cieszynie, z którym związany był przez kilkadziesiąt lat. Począwszy od roku 1977, przez ćwierć wieku sprawował funkcję ordynatora na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym tegoż szpitala. Lekarz znany był z tego, że zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro swoich pacjentek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z jego inicjatywy wprowadzono w szpitalu wiele nowatorskich, jak na dane czasy, rozwiązań. W 1990 roku wprowadzono pierwsze porody rodzinne oraz zezwolono matkom, na przebywanie z niemowlakami przez 24 godziny na dobę. Przyczynił się również do powstania szkoły rodzenia, która wystartowała ze swoją działalnością w 1995 roku.

To jednak nie koniec nowych rozwiązań, które wprowadził Janusz Karbowniczek. Dzięki jego staraniom w 1997 roku kobiety otrzymały możliwość przeprowadzenia porodu w wodzie. Rok później, udało mu się sprowadzić pierwszy laparoskop, które umożliwił przeprowadzanie operacji laparoskopowych. Środki na sprzęt zostały zebrane przez ordynatora własnoręcznie. Pozyskał on pieniądze od firm i prywatnych darczyńców.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły i duży wzrost nowych zakażeń w dwóch województwach. Niepokojące doniesienia
2. Przełomowa decyzja ministra edukacji. Część uczniów może wrócić do szkół, znamy szczegóły

Doktor Karbowniczek był również bardzo zaangażowanym społecznikiem. Przez wszystkie lata, które spędził w Cieszynie zawsze działał aktywnie, aby polepszyć sytuację mieszkańców. Wśród funkcji, które sprawował znajdują się: dyrektor sanepidu, Naczelny Lekarz Szpitala Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz radny miasta Cieszyna. Lekarz został również niejednokrotnie odznaczony medalami państwowymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brzydki zapach z ust może wskazywać na wiele chorób. Lepiej go nie lekceważyć
  2. Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy
  3. Magda Gessler otwiera nowy lokal. Dla pierwszych klientów za darmo
  4. Kate Middleton: dzieci księżnej będą miały nowe rodzeństwo? Brytyjczycy nie mają wątpliwości
  5. Krzysztof Rutkowski będzie przesłuchiwany przez policję, chodzi o poszukiwania i informacje detektywa. Ciąg dalszy sprawy zaginionej Iwony Wieczorek
  6. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących

źródło: Beskidzka24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News