Wiadomości o śmierci lekarza
pixabay.com
Patryk Przybyłowski - 13 Maja 2020

Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób

Otrzymaliśmy bardzo smutne wiadomości. Niestety odszedł od nas wybitny lekarz, człowiek, który podczas swojej wieloletniej kariery pomógł tysiącom osób. Informacje potwierdziły lokalne media.

Wiadomości, które właśnie napłynęły do nas z południa Polski należą do tych najgorszych. Niestety, potwierdziły się doniesienia o śmierci bardzo zasłużonego lekarze, który był wielce poważanych przez wszystkich pacjentów i mieszkańców.

Tadeusz Rydzyk wyszłą tajemnicaPrzyłapali Tadeusza Rydzyka i zrobili mu zdjęcia. Duchowny nie będzie zadowolony, ujawniono jego tajemnicęCzytaj dalej

Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje ceniony lekarz

Jak podaje portal Beskidzka24, zmarł doktor Janusz Karbowniczek. Lekarz był jedną z prawdziwych ikon Szpitala Śląskiego w Cieszynie, z którym związany był przez kilkadziesiąt lat. Począwszy od roku 1977, przez ćwierć wieku sprawował funkcję ordynatora na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym tegoż szpitala. Lekarz znany był z tego, że zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro swoich pacjentek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór czy zagrażaCzy grozi ci nowotwór skóry? Odpowiedź na kilka pytań może wiele wyjaśnićCzytaj dalej

Z jego inicjatywy wprowadzono w szpitalu wiele nowatorskich, jak na dane czasy, rozwiązań. W 1990 roku wprowadzono pierwsze porody rodzinne oraz zezwolono matkom, na przebywanie z niemowlakami przez 24 godziny na dobę. Przyczynił się również do powstania szkoły rodzenia, która wystartowała ze swoją działalnością w 1995 roku.

To jednak nie koniec nowych rozwiązań, które wprowadził Janusz Karbowniczek. Dzięki jego staraniom w 1997 roku kobiety otrzymały możliwość przeprowadzenia porodu w wodzie. Rok później, udało mu się sprowadzić pierwszy laparoskop, które umożliwił przeprowadzanie operacji laparoskopowych. Środki na sprzęt zostały zebrane przez ordynatora własnoręcznie. Pozyskał on pieniądze od firm i prywatnych darczyńców.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagły i duży wzrost nowych zakażeń w dwóch województwach. Niepokojące doniesienia
2. Przełomowa decyzja ministra edukacji. Część uczniów może wrócić do szkół, znamy szczegóły

Doktor Karbowniczek był również bardzo zaangażowanym społecznikiem. Przez wszystkie lata, które spędził w Cieszynie zawsze działał aktywnie, aby polepszyć sytuację mieszkańców. Wśród funkcji, które sprawował znajdują się: dyrektor sanepidu, Naczelny Lekarz Szpitala Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz radny miasta Cieszyna. Lekarz został również niejednokrotnie odznaczony medalami państwowymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Brzydki zapach z ust może wskazywać na wiele chorób. Lepiej go nie lekceważyć
  3. Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy
  4. Magda Gessler otwiera nowy lokal. Dla pierwszych klientów za darmo
  5. Kate Middleton: dzieci księżnej będą miały nowe rodzeństwo? Brytyjczycy nie mają wątpliwości
  6. Krzysztof Rutkowski będzie przesłuchiwany przez policję, chodzi o poszukiwania i informacje detektywa. Ciąg dalszy sprawy zaginionej Iwony Wieczorek
  7. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących

mamaByła w ciąży 27 razy, urodziła 69 dzieci. Wydarzyło się naprawdę, jak to możliwe?Czytaj dalej

źródło: Beskidzka24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News