Tak źle jeszcze nie było, awaria sparaliżowała cały ruch. Tłumy pasażerów nie wiedzą, co mają robić

Tak źle jeszcze nie było, awaria sparaliżowała cały ruch. Tłumy pasażerów nie wiedzą, co mają robić Źródło: pikio.pl

Wiadomości o paraliżu na południu Polski obiegły media. Tysiące pasażerów czekają i nie wiedzą, czy w ogóle dojadą na miejsce przeznaczenia. Z dotarciem na czas już mogą się pożegnać - opóźnienia są wielogodzinne i nie wszystkie będzie można nadrobić w trasie.

Wiadomości o poważnych opóźnieniach pociągów dotarły aż do mediów. To nie mała awaria, o której pasażerowie szybko zapomną - sparaliżowane jest niemalże całe południe Polski. Wszystko przez prace remontowe na dworcu Kraków Główny. Opóźnienia sięgają już kilku godzin, a Polskie Linie Kolejowe próbują się tłumaczyć i przepraszają swoich klientów.

PLK podaje do wiadomości przyczynę opóźnień

- Jest to sytuacja awaryjna, która nie powinna się zdarzyć - powiedział mediom Piotr Hamarnik z Polskich Linii Kolejowych.

Tysiące pasażerów czeka na peronach głównego dworca w Krakowie bez żadnej pewności, że uda im się na czas dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Niektóre opóźnienia sięgają aż trzech godzin, a na tablicach wciąż pojawiają się nowe, przewidywane terminy odjazdów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Winna opóźnieniom jest modernizacja dworca w Krakowie. 

- Codziennie na stacji Kraków Główny trwają prace związane z modernizacją całej stacji. One trwają przy nocnych zamknięciach, gdy nie jeżdżą pociągi, do godziny 4 rano. Natomiast dzisiaj wykonawca wydłużył te prace - poinformował Piotr Hamarnik.

Nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną dzisiejszego wydłużenia prac, ale PLK obarcza odpowiedzialnością za obecną sytuację właśnie wykonawcę prac modernizacyjnych.

Po południu mają zostać przywrócone kursy zgodne z rozkładem

Zgodnie z zapewnieniami PLK do południa sytuacja powinna się uspokoić, a pociągi powinny wrócić do swoich terminowych godzin przejazdów. Na razie pracownicy kolei robią wszystko, co w ich mocy, aby umożliwić czekającym pasażerom jak najsprawniejsze przejazdy.

- Najważniejsza informacja jest taka, że od godziny 7 pociągi dojeżdżają i wyjeżdżają ze stacji Kraków Główny. Działamy najsprawniej jak to możliwe, by przywrócić rozkładową jazdę pociągów na południu Polski - powiedział w rozmowie z mediami Piotr Hamarnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych przyznaje, że nie wszystkie opóźnienia będzie się dało wyrównać dzięki szybszym przejazdom. Prosi w związku z tym pasażerów o cierpliwość i wyrozumiałość oraz przeprasza za awarię, która poważnie utrudniła im komunikację.

- Oczywiście niektóre opóźnienia są na tyle duże, że ich w trasie nadrobić się nie da. Natomiast te mniejsze opóźnienia będziemy starali się niwelować już podczas przejazdu pociągów przez Polskę - powiedział Piotr Hamarnik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków w 2020 dostanie PODWYŻKĘ. Ty też możesz się wzbogacić
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Tata panny młodej zmarł na krótko przed ślubem. Wymyśliła przerażający sposób, żeby mimo to zabrać go ze sobą, włos jeży się na głowie
  4. Sprzedała auto brata na złomie. 65 lat później jego syn sprawił, że zalał się łzami
  5. Jedna z najpiękniejszych Polek, Edyta Węgiel, mama Roksany wkrótce urodzi. Wybrała prastare zapomniane imię dla dziecka


źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News