Wiadomości - szkoły
Piotr Molecki/East News
Aneta Wasilewska - 12 Września 2020

Sytuacja nadal się pogarsza, media ujawniły prawdę. Tak źle w szkołach nie było jeszcze nigdy

Wiadomości z polskich szkół każdego dnia pojawiają się w mediach. Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego minęły zaledwie dwa tygodnie, już dziś widać, że sytuacja w placówkach cały czas się pogarsza. Niestety, ostatnie doniesienia medialne podkreślają to, czego bali się Polacy. Tak złej sytuacji jeszcze w szkołach nie było.

Wiadomości, jakie właśnie pojawiły się w mediach, nie napawają optymizmem. Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół znaleźli się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji. Coraz mniej osób jest zdania, że placówki edukacyjno-wychowawcze są bezpiecznym miejscem dla dzieci. Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował właśnie zatrważające wiadomości.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Wiadomości z Małopolski: tak źle jeszcze nie było

Niestety, zgodnie z oficjalnymi danymi Związku Nauczycielstwa Polskiego z małopolski, do szkół po wakacjach nie wróciło dwa razy więcej nauczycieli niż w zeszłym roku. Mowa o 441 nauczycielach, którzy wybrali wzięcie urlopu rocznego zdrowotnego, emeryturę lub tzw. kompensówkę. Jak się okazuje, z placówek odeszli także pracownicy niedydaktyczni. Co ma wpływ na taki rozwój wydarzeń? Zgodnie ze słowami szefa małopolskiego ZNP Arkadiusza Boronia, wszystkiemu winna jest pandemia, która wzbudziła obawy zdrowotne wśród personelu szkolnego. Co więcej, szef ZNP nie ma wątpliwości, że sytuacja będzie się pogarszać.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w związku z zaistniałą sytuacją zaczął szukać rozwiązania problemów, prosząc o pomoc w samorządach, od których chce zawrzeć porozumienie o wsparcie dla szkół. Zgodnie z doniesieniami Gazety Wyborczej mowa o zapewnieniu środków sanitarnych, bezpłatnych testach na COVID-19 dla wszystkich nauczycieli oraz bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla kadry nauczycielskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

Rząd już wcześniej odrzucił taką możliwość

Przypomnijmy, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski jeszcze na początku sierpnia skomentował prośby związkowców o testy dla nauczycieli. Niestety, szef MEN nie pozostawił żadnej wątpliwości na temat testów dla nauczycieli.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

- Gdybyśmy go wzięli na serio, to tak naprawdę codziennie przynajmniej dwa razy należałoby testować nauczycieli i uczniów. Jest to nierealne, bo przypomnę, że taki test już po kilku godzinach, czy po kilku dniach, może być nieaktualny, bo ktoś w międzyczasie mógł od kogoś innego zarazić się tą chorobą i to niekoniecznie w szkole, tylko np. na ulicy, w sklepie, w jakimkolwiek innym miejscu" - powiedział szef MEN na antenie Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwszy raz od 14 lat taka sytuacja w "Milionerach". Rekordowo krótki czas odpowiedzi nie jest jedynym zaskoczeniem
  2. Naukowcy znaleźli gigantyczne mrowisko. Wygląda jak UFO [wideo]
  3. Chciał kopnąć psa. Kilka sekund później karma wróciła do niego ze zdwojoną siłą, nagranie zwala z nóg
  4. Roksana Węgiel przekazała radosną nowinę. Fani oniemieli, nikt nie mógł się spodziewać
  5. Potrącił dwóch małych chłopców i uciekł. Pilnie szuka go policja
  6. 440 kilogramowy 27-latek szuka żony. Ma niepojęte wymagania, na obiady zjada 3 kg mięsa

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News