Doniesienia są dramatyczne, sytuacja może się pogorszyć. Pilny apel do ministerstwa

Doniesienia są dramatyczne, sytuacja może się pogorszyć. Pilny apel do ministerstwa Źródło: wikipedia Tilman2007 Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Dramatyczne wiadomości z kraju, w jednym z regionów sytuacja z każdą chwilą staje się coraz gorsza. Lekarze są przerażeni, informują, że lada moment może zabraknąć miejsc w szpitalach. W związku z tym dyrektorzy placówek wydali pilny apel. Czy rząd zgodzi się na takie rozwiązanie?

Smutne wiadomości z kraju. W jednym z regionów gwałtownie wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza. Dyrektor szpitala jest przerażony sytuacją, dlatego alarmuje i wydaje wspólnie z innymi dyrektorami lecznic apel do ministerstwa. 

Smutne wiadomości z jednego z regionów w Polsce, w szpitalu może niedługo zabraknąć miejsc

Od środy województwo małopolskie jest regionem, w którym odnotowuje się największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jak podaje serwis Interia, w województwie funkcjonuje zaledwie jeden szpital jednoimienny. Jego dyrektor alarmuje, że lada moment może zabraknąć w nim miejsc. Dyrektorzy szpitali postanowili więc pilnie zaapelować do ministerstwa o pomoc ze strony lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 

Liczba zakażeń w województwie małopolskim nieustannie rośnie. Jest to obszar tuż za Śląskiem, w którym koronaworus rozprzestrzenia się w najszybszym tempie w całym kraju. W środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 173 nowych przypadkach. Ogólna liczba zakażonych zbliża się już do 5 tysięcy. 

Według informacji zebranych przez serwis Interia narastający problem dotyczy wolnych miejsc w zakaźnym szpitalu jednoimiennym. W województwie małopolskim istnieje tylko jeden taki szpital - Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Jego dyrektorem jest Marcin Jędrychowski, który w bardzo mocnych słowach skrytykował to, w jaki sposób zorganizowano system służby zdrowia na czas pandemii. Przekazał, że według niego grozi nam załamanie systemu opieki zdrowotnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Według relacji dyrektora szpital w Krakowie ma dostępnych 430 łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa. W tym momencie już 300 z nich jest zajętych. Tydzień temu Małopolska miała wytypować inny szpital, który zostanie przekształcony w taki sposób, by mógł przyjmować pacjentów chorych na COVID-19. Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, został jednak niespodziewanie odwołany z pełnionej funkcji w nocy z piątku na sobotę. 

- Nie wiem, czy w ogóle kolejny szpital jednoimienny jest największym problemem - przekazał Adam Styczeń, dyrektor szpitala w Myślenicach w rozmowie z Interią. Funkcjonuje tam oddział zakaźny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd szykuje zmiany. Wielu z nas straci pieniądze

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia

-  Kluczowe jest włączenie do bieżącej pracy również lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Muszą odciążyć szpitale, bo niektórzy pacjenci nie wymagają hospitalizacji, a jedynie opieki i monitorowania podczas izolacji. Mogliby się tym zająć właśnie lekarze POZ - zaapelował Styczeń. Według niego lekarze podstawowej opieki zdrowotnej powinni zostać zaangażowani do opieki nad osobami, które nie wymagają hospitalizacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia się w kościele? Pensje kościelnych, gosposi i organistów zwalają z nóg
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News