Dym widać z oddali, na miejscu trwa wielka akcja służb. Napływają kolejne wiadomości o poszkodowanych w tragedii za granicą

Dym widać z oddali, na miejscu trwa wielka akcja służb. Napływają kolejne wiadomości o poszkodowanych w tragedii za granicą Źródło: Pikio.pl

Niepokojące wiadomości pojawiły się w mediach. Doszło do niebezpiecznego zdarzenia, a gęsty i ciemny dym widoczny na nagraniach potwierdza, że sytuacja jest wyjątkowo poważna. Służby potwierdzają, że konieczne było zaangażowanie wielu jednostek, a dojazd do miejsca, gdzie doszło do zdarzenia jest utrudniony.

Wiadomości jakie obiegły sieć są druzgocące. Nagranie z miejsca wypadku pokazuje skalę zagrożenia z jakiemu czoło stawić muszą służby ratunkowe. Wezwano co najmniej sześć karetek pogotowia, a wiadomości przekazywane przez zagraniczne służby nie są zbyt optymistyczne.

Potwierdzono wiadomości o pożarze silnika pociągu

Wiadomości dotyczące zdarzenia, jakie miało miejsce w Stonehaven w rejonie Aberdeenshire mówią o poważnym pożarze silnika pociągu. Kłęby dymu wydostające się z maszyny widoczne są z daleka, a według serwisu "The Sun", na miejscu pojawiło się około 30 pojazdów służb, w tym 6 karetek. Pociąg najpierw się wykoleił, a następnie stanął w ogniu. Przekazano informacje, że pasażerowie odnieśli obrażenia, lecz nie uściślono jak poważne są. Nie przekazano wiadomości na temat ofiar śmiertelnych. Służby wydały komunikat, wciąż jednak trwa ich akcja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych

Według wiadomości przekazanych przez "The Sun", pociąg przemieszczał się po nasypie, ale w pewnym momencie z nieznanych jeszcze przyczyn się wykoleił. Najpierw spadła lokomotywa, a następnie ciągnięte przez nią cztery wagony. 

- Służby wezwane zostały na miejsce o godzinie 9:43 i towarzyszyły im zarówno medycy, jak i straż pożarna. Więcej informacji pojawi się tak szybko jak będzie to możliwe - cytuje wypowiedź jednego z funkcjonariuszy Express UK. Pełne dochodzenie co do przyczyn wypadku będzie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez ScotRail. Służby poprosiły, aby ze względu na incydent wszyscy planujący podróż sprawdzili, czy trasy ich pociągów oraz godziny odjazdu z peronów nie uległy zmianie. Obecnie ten rejon Szkocji jest zupełnie zablokowany. Zdjęcia oraz nagrania zamieszczone na Twitterze pokazują nie tylko ogromne kłęby dymu.

Dzisiaj grzeje: 1.TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Karetki i straż zaparkowały w szczerym polu

Akcja ratownicza nie należy do najłatwiejszych. Na nagraniach widać, że ambulanse musiały zaparkować w sporej odległości od pociągu, jednak dotarcie pod samą maszynę pojazdem jest niemożliwe z racji jej położenia. Ogrom służb zaangażowanych w akcję potwierdza, że sytuacja jest poważna. Wszyscy, nawet najdłużej pracujący na kolei pracownicy, są w szoku słysząc do czego doszło w Stonehaven. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzowie TVP przecierali oczy ze zdumienia, co ona na siebie założyła? Dziennikarka nie wytrzymała, mocne słowa
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić "Nasz nowy dom" w Polsacie

Źródło: The Sun / Express UK

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News