Już oficjalnie. W Rosji eksplodowal mały reaktor jądrowy

Już oficjalnie. W Rosji eksplodowal mały reaktor jądrowy Źródło: Screen/Google Maps

Wiadomości zza granicy są bardzo niepokojące. Z najnowszych informacji wynika, że w Rosji wybuchł mały reaktor jądrowy. Doniesienia zostały już oficjalnie potwierdzone. Pięciu naukowców, którzy pracowali przy budowie reaktora, nie żyje.

Wiadomości zza wschodniej granicy przestraszyły miliony mieszkańców Polski, ale także całą środkową i wschodnią część Europy. Jak donoszą niezależne od siebie źródła - 8 sierpnia w Rosji doszło do wybuchu małego reaktora jądrowego w miejscowości Siewierodwińsk. Pomimo danych zgromadzonych przez Greenpeace, a także inne instytucje i organizacje, rosyjskie władze zaprzeczają jakoby promieniowanie na okolicznych terenach wokół Siewierodwińska zwiększyło się.

Wiadomości z Rosji: wybuchł mały reaktor jądrowy

Sprawa jest bardzo niepokojąca i na myśl wszystkim przywodzi tragedię, jaka przed laty miała miejsce w Czarnobylu. Jak podaje Onet (powołując się na Bloomberg), na terenie Rosji, w miejscowości Siewierodwińsk, doszło do wybuchu małego reaktora jądrowego, nad którego stworzeniem pracowało pięciu naukowców. Informacja ta nie była jeszcze dotąd pewna, bowiem wstępnie zaprzeczano, jakoby doszło tam do jakiegokolwiek zdarzenia. Teraz informacje zostały oficjalnie potwierdzone. 

- Pięciu mężczyzn poniosło śmierć w wyniku zapłonu paliwa. Spowodował on eksplozję silnika rakietowego - podaje agencja Rosatom.

Jak twierdzi jeden z najwyższych urzędników instytutu, w którym pracowali naukowcy, trwały tam prace nad stworzeniem małego reaktora jądrowego. 

Najbardziej przerażająca informacja związana jest z Siewierodwińskiem i jego okolicami. Organizacja Greenpeace, powołując się na swoje źródła, donosi, że na miejscu poziom promieniowania dwudziestokrotnie przekroczył normę. Jak podaje Onet - mieszkańcy w tym momencie zaopatrują się w jod, aby załagodzić ewentualne skutki zdrowotne, które według nich może wkrótce wywołać tak wysoki poziom promieniowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Zdjęcie Sablewskiej bez stanika w sieci! Internauci długo nie zapomną tego widoku
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Tajemniczy okręt w okolicach Siewierodwińska

Sprawa jest bardzo kontrowersyjna, a jeszcze większe emocje i wątpliwości budzą dziwne zdarzenia, które miały miejsce po eksplozji. Jak informuje Wirtualna Polska, powołując się na słowa eksperta Jeffreya Lewisa (Instytut Studiów Międzynarodowych Middlebury w USA), nieopodal miejsca wybuchu przemieszczał się okręt, który służy do transportowania niebezpiecznych materiałów. W tym przypadku możliwe jest, iż wykorzystano go, aby jak najszybciej pozbyć się z miejsca odpadów radioaktywnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski poseł chce wprowadzić Paszport Katolicki w miejsce zwykłego paszportu. Pomysł rozwścieczył Polaków
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. Te 4 znaki zodiaku to najgorsze żony i mężowie. Uważaj na nie, przepuszczą każde pieniądze

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News