Małysz, Kubacki, Stoch i Żyła potrzebują pilnie pomocy. Proszą premiera i prezydenta

Małysz, Kubacki, Stoch i Żyła potrzebują pilnie pomocy. Proszą premiera i prezydenta Źródło: instagram.com adammalyszofficial kamilstochofficial dawid.kubacki.official piotr_zyla_official

Wiadomości płynące od polskich skoczków są mocno niepokojące. To jak wołanie o pomoc. Zdecydowali się zwrócić do premiera i prezydenta, sytuacja jest poważna. Sami sobie nie poradzą.

Wiadomości od polskich skoczków wprawiły w zaskoczenie każdego. Czołowi sportowcy zaapelowali do premiera i prezydenta, nie mają już wyjścia.

Wiadomości prosto od Adama Małysza powinny zmobilizować głowę państwa

W Norwegii właśnie odbywa się cykl Raw Air. Znajdują się tam też oczywiście polscy skoczkowie. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch pod opieką Adama Małysza pojechali reprezentować nasz kraj. Z powodu ciągle rozprzestrzeniającego się koronawirusa, Polski Związek Narciarski dowiedział się o odwołaniu Raw Air. Sportowcy nie mają teraz możliwości wrócić do domu - połączenia lotnicze są niepewne i istnieje ogromne ryzyko, że do kraju wrócą już zarażeni.

- Czekamy na informacje w sprawie powrotu. Mamy problemy z powrotem, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do premiera i prezydenta - poinformował dziennikarzy Adam Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Skoczkowie nie chcą polegać na transporcie kolejowym, próbują bezpośrednio wrócić do Polski

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kinga Rajda i Joanna Szwab to polskie skoczkinie, które również miały wziąć udział w konkursie, mało tego - na miejscu są też alpejczycy, którzy dostali się na Mistrzostwa Świata Juniorów w Narwiku. Wiadomo, że do tej pory ekipy poruszały się po Norwegii samochodami, a także pociągami. Jednak w obliczu zagrożenia nie w głowie im takie wojaże. Skoczkowie planowali dostać się z Trondheim do Oslo i stamtąd samolotem do Polski. Teraz proszą jednak premiera i prezydenta o pomoc, by obniżyć ryzyko zakażenia i szybko wrócić do rodzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała nie tylko o odwołaniu Raw Air. Przełożono "na za rok" mistrzostwa świata w Planicy oraz odwołano trzy konkursy i zakończenie sezonu Pucharu Świata. Sytuacja jest poważna - konkursy miały wstępnie się odbyć, jednak bez udziału publiczności. MFN nie chce jednak ryzykować i narażać sportowców, dlatego odwołano też wyżej wymienione imprezy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News