Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w Warszawie

Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w Warszawie Źródło: Facebook / Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Niepokojące wiadomości docierają ze stolicy Polski. W Warszawie na jednej ze znanych ulic doszło do ogromnej awarii, w wyniku której część dróg jest nieprzejezdna. Trwa ewakuacja osób znajdujących się w pojazdach.

Niepokojące wiadomości przekazuje portal Onet. W Warszawie ma miejsce poważna awaria ciepłownicza. Przy ul. Powsińskiej doszło do ogromnego wycieku gorącej wody. Nad miejscem unoszą się kłęby pary wyglądające jak wielki pożar. W wyniku tego zdarzenia spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Wobec tych zatrważających okoliczności, prezydent miasta zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. 

Przerażające wiadomości na temat awarii opublikowała warszawska Komenda Miejska

Jak poinformowała Komenda Miejska PSP m.st Warszawy na Facebooku, około godz. 9:45 wpłynęło do niej zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67. 

- Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej - przekazał kapitan Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

- Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscu. Znajduje się tam też jeden autobus - dodał. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skutki awarii wyglądają przerażająco - wielkie kłęby pary wodnej bardzo ograniczają widoczność. W związku z tym w pobliżu wycieku zablokowano ruch, a w okolicach Mostu Siekierkowskiego należy spodziewać się korków i wielu utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze policji zablokowali ulicę Idzikowskiego między Powsińską a Witosa. Kierowcy, którzy utknęli w olbrzymim korku, nie widzą nic przez kłęby gęstego dymu. Na miejscu pracują służby, które chcą ich wydostać, kiedy tylko choć trochę poprawi się widoczność. 

Awaria ma poważne skutki

Z powodu wycieku spada ciśnienie ciepłownicze w całej Warszawie - dotyczy to wody używanej do ogrzewania, ale też tej przeznaczonej do celów spożywczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn gwałcił matkę. 27-latek zgotował kobiecie piekło, nie czuje się winny
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Barw Szczęścia" i wielu innych. Druzgocące doniesienia

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował informacje o utrudnieniach występujących w kursowaniu następujących linii komunikacji miejskiej: 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187.

Wobec zagrożenia, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zorganizowaniu sztabu kryzysowego.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitali na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Syn Beaty Szydło podjął druzgocącą decyzję, ma już dość. Po jego słowach matka będzie wściekła
  4. Lekarze nie mieli innego wyjścia. Żona Krzysztofa Krawczyka przekazała nowe informacje ws. zdrowia gwiazdora
  5. Karetka pod domem Kaczyńskiego. PiS milczy

Źródło: Onet.pl 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News