Wiadomości o Marszu Niepodległości
Pikio.pl
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważna

Wiadomości na temat sytuacji, do których dojdzie na terenie niemal wszystkich polskich miast, obiegły krajowe media. Z najnowszych informacji wynika, że służby są już w pełnej gotowości. Na ulicach pojawili się liczni funkcjonariusze służb mundurowych. Jest bardzo poważnie. Wszystko rozpocznie się już o godzinie 14:00.

Wiadomości na temat przygotowań do zbliżającego się Marszu Niepodległości obiegły krajowe media. Na ulicach Warszawy i wielu innych polskich miast pojawiły się oddziały policji. Mundurowi mają chronić mieszkańców przed ewentualnymi skutkami dzisiejszych demonstracji narodowców. Zacznie się za dwie godziny.

Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała DziwiszaDo późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała DziwiszaCzytaj dalej

Wiadomości na temat Marszu Niepodległości obiegły media

Już dziś, 11 listopada, w związku z obchodami Święta Niepodległości, około tysiące policjantów będzie zabezpieczać Marsze Niepodległości. Główne siły służb mundurowych mobilizowane są w celu kontroli nad demonstracjami środowisk narodowych, które zapowiedziały, że w związku z zakazem marszu, przejadą samochodami ulicami stolicy o godzinie 14:00. Istnieje również ryzyko tworzenia się nielegalnych zbiorowisk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Najpoważniej jest w Warszawie, gdzie do działania zmobilizowano 1500 funkcjonariuszy oraz 1000 żandarmów, a także policjanci stołecznej prewencji. Jak podaje "Rzeczpospolita", sił ma być aż 2 razy więcej. Oddziały policji pojawią się w najbardziej newralgicznych punktach, by zapobiegać łamaniu prawa przez uczestników nielegalnych marszy. Narodowcy deklarują, że nie zrezygnują z obchodów Święta Niepodległości mimo zakazu ze strony prezydenta Warszawy.

- Mają zabezpieczyć protesty tak, żeby nie doszło do poważniejszych naruszeń prawa, ale już konkretne działania są zależne od rozwoju sytuacji. Są gromadzone maksymalnie duże siły, żeby nad wszystkim zapanować - mówił jeden z policjantów w rozmowie z portalem Rzeczpospolita.

- Na pewno obstawione będą kluczowe miejsca w których mogą pojawić się demonstrujący, czyli chociażby takie jak budynki Kancelarii Premiera, Sejmu, Pałac Prezydencki. Sposób działania zależy od rozwoju sytuacji. Jeśli do protestujących dołączą się squatersi, to będzie problem - dodaje inny.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, przed kilkoma dniami oznajmił, że z uwagi na negatywną opinię sanepidu Marsz Niepodległości nie może się odbyć. Decyzja motywowana jest niestabilną sytuacją epidemiologiczną na Mazowszu.

- Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd - napisał Rafał Trzaskowski w swoich mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

2. „Pytanie na śniadanie” pochwaliło się, że ich gościem będzie Paweł Domagała. On sam: „Nie będzie mnie i nigdy miało nie być”

3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca

Przejazd samochodowy, który został zapowiedziany przez prezesa Ruchu Narodowego, Roberta Winnickiego, nie może być traktowany jako zgromadzenie, dlatego nie podlega takim samym zasadom, jak pieszy marsz. Nie może być "rajdem", gdyż nie został formalnie zgłoszony w ten sposób. W związku z tym rozpocznie się o godzinie 14:00.

Oficjalne uroczystości trwają od 10:00, kiedy to rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej, w której brał udział Andrzej Duda. Na 12:00 zaplanowano z kolei uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza z udziałem przedstawicieli władz państwowych. Pomiędzy 11:30-12:15 z kolei przedstawiciele prezydium Sejmu będą składać kwiaty pod pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Stefana Roweckiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo współobywateli, w tym roku zaplanowane wydarzenia mające na celu uczczenie Święta Niepodległości, odbywać się będą przy udziale minimalnej (zgodnej z ograniczeniami wynikającymi z wprowadzonych obostrzeń sanitarnych) liczby osób - przypomniała Kancelaria Premiera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  4. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  5. Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno
  6. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost/Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News