Nie żyje znany dziennikarz, dla wielu był kultowy. Bardzo smutne wiadomości z zachodniej Polski

Nie żyje znany dziennikarz, dla wielu był kultowy. Bardzo smutne wiadomości z zachodniej Polski Źródło: Unsplash/Mattia Astorino

Smutne wiadomości obiegły dzisiaj media. Okazuje się, że dzisiaj zmarł ceniony przez wielu dziennikarz. Wiele lat pełnił rolę redaktora naczelnego.

Podano dzisiaj smutne wiadomości o śmierci dziennikarza. W chwili śmierci miał 88 lat. Przez wiele lat był związany z mediami, pełnił ważne funkcje i był ceniony przez wiele osób.

Smutne wiadomości z zachodu kraju. Nie żyje ceniony dziennikarz

Jak podał "Głos Wielkopolski", dzisiaj zmarł Mieczysław Skąpski, dziennikarz, który wywarł wielki wpływ na życie Poznania. Przez wiele lat związany był właśnie z "Głosem Wielkopolskim", ponadto pełnił funkcję redaktora naczelnego w tygodniku "Tydzień". Cenił sobie ciężką pracę, dziennikarską ciekawość oraz stałość w swoich poglądach.

Za miesiąc, bo 12 grudnia, miał obchodzić swoje 89. urodziny. Urodził się w Czempiniu (powiat kościański, około 30 kilometrów od Poznania), szybko związał się ze stolicą Wielkopolski. Studiował na wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza. Kończył również kursy językowe w Moskwie i Londynie.

Przez wiele lat pracował w mediach, zyskał sporą renomę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracę w mediach rozpoczął w 6 lat po II wojnie światowej, w 1951 roku. Mieczysław Skąpski pełnił funkcję kierownika działu i redakcyjnego sekretarza. Z jego inicjatywy powstał tygodnik "Tydzień",  w którym przez 7 lat od 1973 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego. W 1980 roku wrócił do poprzedniej redakcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Otylia Jędrzejczak planowała samobójstwo. Śmierć brata ją zniszczyła
2. Tygodniami więził i nieustannie gwałcił 15-latkę. Gdy już traciła wszelką nadzieję, stała się nieprawdopodobna rzecz

Znany i ceniony w Poznaniu dziennikarz zajmował się podróżami i turystyką. Sam zwykł z dumą mawiać, że zwiedził aż cztery kontynenty. Uwielbiał również podróże po górach. Ponadto w wolnym czasie uprawiał sport, chętnie jeździł na nartach, grywał w tenisa czy pływał. Interesował się także książkami oraz muzyką klasyczną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Rodzice zaginionej Madeleine McCann otrzymali nagłą niepojętą wiadomość. Zatrzęsła ich życiem, teraz nie mogą się pozbierać
  4. Jako mała dziewczynka pojawiła się w kultowym "Od przedszkola do Opola". Dzisiaj wzdychają do niej tysiące mężczyzn, onieśmiela swoim pięknem
  5. Lekarze uznali, że kobieta nie przeżyła porodu. Mąż wyszeptał do niej 6 słów, wkrótce wszyscy zdębieli


Źródło: Głos Wielkopolski

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News