Dantejskie sceny na plaży, bili się leżakami i parasolami. Porażające nagranie z popularnego kurortu

Dantejskie sceny na plaży, bili się leżakami i parasolami. Porażające nagranie z popularnego kurortu Źródło: YouTube Wakker Geluid

Wiadomości z Belgii mogą wprawić w osłupienie. Wczoraj na plaży w Blankenberge we Flandrii Zachodniej ratownik zwrócił się do grupy młodych osób, by zeszła z falochronu. Prośba ratownika została zlekceważona, co doprowadziło do kłótni. Po kilku chwilach na plaży doszło do prawdziwych zamieszek. Rzucano leżakami i parasolami. Na miejscu szybko pojawiła się policja. 

Wiadomości, jakie pojawiają się w zagranicznych mediach, przekazują, że na falochronie przy plaży w Blankenberge we Flandrii Zachodniej mogło znajdować się około 40 osób. "Brussels Times" udało się dotrzeć do świadka zdarzenia, właściciela pobliskiego baru, który widział, jak grupa młodych ludzi rozpoczęła swój atak. 

Wiadomości z miejsca zdarzenia

Co więcej, osoby odpowiedzialne za wszczęcie bójki do zamieszek wykorzystały wszystko, co wpadło im w ręce. Były to leżaki, parasole plażowe i kijki windsurfingowe. Ratownicy, którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia, nie byli w stanie opanować zamieszek i poradzić sobie z prowodyrami. Do akcji musiała wkroczyć policja. 

Po pojawieniu się na miejscu policji rozwścieczony tłum zaczął sypiać funkcjonariuszom piaskiem w oczy. Na plażę zostały wezwane posiłki. Liczniejsza grupa policji poradziła sobie z agresywną młodzieżą. Po zamieszkach kilku z prowodyrów zostało aresztowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Burmistrz miasta zabrała głos w sprawie zamieszek

Daphné Dumery, burmistrz Blankenberge, po zdarzeniu wydała zakaz odwiedzania plaży przez jednodniowych turystów. Co więcej, poprosiła, by zarząd linii kolejowych wstrzymał wszystkie kursy do miasta. 

- Nasze miasto potrzebuje przerwy. W niedzielę chcemy trzymać jednodniowych wycieczkowiczów jak najbardziej z dala od Blankenberge. Przyjmowani będą tylko mieszkańcy, właściciele domków letniskowych, nocujący w mieście turyści i osoby tutaj pracujące. Dzięki tym działaniom mamy nadzieję przywrócić spokój - przekazała w rozmowie z "Daily Star".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem
2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby
3. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

Burmistrz miasta dodała, że jest zaniepokojona tym, co zdarzyło się na plaży. - Myślę, że to jest okropne. To bardzo złe dla ludzi, którzy przyjeżdżają z dobrymi intencjami i chcą spędzić w Blankenberge dzień. Myślę o dzieciach i ich rodzicach. (...) Większość awanturników została złapana. Wielu z nich miało długą listę wcześniejszych przestępstw - dodała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne obostrzenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, podano ważną datę
  2. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  3. Ludzie rzucili się na siebie. Goście chrzcin pobili się z gośćmi poprawin weselnych
  4. Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani
  5. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News