Wiadomo, co się stało z zaginionymi z powodu gwałtownej śnieżycy w polskiej miejscowości. Nowe informacje

Wiadomo, co się stało z zaginionymi z powodu gwałtownej śnieżycy w polskiej miejscowości. Nowe informacje Źródło: .

Wiadomości na temat turystów, którzy zaginęli podczas gwałtownej, niespodziewanej śnieżycy na Babiej Górze wyczekiwały tysiące Polaków. Akcja poszukiwawcza została zakończona, teraz już wiadomo, co dokładnie im się przydarzyło. Przeżyli prawdziwe chwile grozy.

Wiadomości o turystach, którzy padli ofiarą nagłej śnieżycy na początku listopada, wyczekiwali z zapartym tchem wszyscy Polacy. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe musiało błyskawicznie zaangażować się w misję ratowniczą na Babiej Górze. Nikt nie spodziewał się takich komplikacji pogodowych jesienią, zarówno turyści, jak i mieszkańcy pobliskich miejscowości przeżyli chwile grozy.

Podano, jaki jest los zagubionych turystów

Jak wiadomo, wieczorem w górach zawsze trzeba mieć przy sobie źródło światła i mapę, ale po zmroku lepiej nigdzie się nie zapuszczać. Nawet najbardziej doświadczeni alpiniści w nocy zatrzymują się na chwilę i rozbijają obozowisko, aby nie ryzykować wędrówki w trudnych warunkach. Babiej Górze może i daleko do Mont Blanc, ale w ciemności i przy nieodpowiednich warunkach pogodowych może być równie niebezpieczna, zwłaszcza dla niedoświadczonych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przekonało się o tym dwoje turystów, którzy po zmroku stracili orientację w terenie. Wiedzieli, że znajdują się w rejonie kopuły Babiej Góry, ale poza tym byli zupełnie zagubieni. Akcja poszukiwawcza, którą przeprowadziło Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe trwała aż cztery długie godziny. Sprawę dodatkowo utrudniały niesprzyjające warunki pogodowe. Mimo wczesnej daty, w wyższych partiach gór można już spodziewać się śniegu i właśnie na taką aurę trafiło dwoje przerażonych turystów.

GOPR ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi w Beskidzie

Akcja poszukiwawcza na szczęście dla zbłąkanych zakończyła się sukcesem. Chociaż byli bardzo wyziębieni i niewątpliwie przeżyli traumatyczne chwile, błąkając się w zimnych ciemnościach, teraz już znajdują się w schronisku, gdzie powoli dochodzą do siebie po tej nocnej przygodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Straszne doniesienia obiegają media całego świata. Nie żyje legendarny Robert Norris

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega, że obecnie w Beskidzie panują bardzo trudne warunki na szlakach turystycznych i osoby bez doświadczenia oraz odpowiedniego przygotowania nie powinny się na nie zapuszczać. Ze względu na temperaturę oscylującą w okolicach zera oraz opady śniegu, zbocze góry jest śliskie i nie ułatwia wspinaczki. Zmrok zapada szybko i niespodziewanie, a w nocy pogoda może być bardzo nieprzewidywalna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Starsze osoby będą zachwycone! Lidl przygotował dla nich WYJĄTKOWĄ niespodziankę
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Niestety, lekarze popełnili błąd. Informacje nt. strasznej choroby Jacka Rozenka ścinają z nóg
  4. Kotlet schabowy po staropolsku wręcz rozpływa się w ustach. Przepis na najbardziej soczyste i kruche mięso, będziecie zachwyceni
  5. Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju

źródło: RMF24

Następny artykuł