Wiadomości od eksperta
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Irmina Jach - 10 Października 2020

Ekspert bije na alarm, początek stanu klęski żywiołowej w Polsce. Konieczne są pilne działania ratunkowe

Wiadomości, które obiegły krajowe media, są porażające. Ekspert bije na alarm, nie ma najmniejszych wątpliwości. Jego zdaniem Polacy są świadkami początku stanu klęski żywiołowej. Według niego konieczne jest niezwłoczne podjęcie pilnych działań ratunkowych. Już wkrótce może być zdecydowanie za późno na zapobiegnięcie skutkom katastrofy.

Wiadomości na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce, przekazane przez eksperta w dziedzinie medycyny, nie pozostawiają wątpliwości. Obywatele naszego kraju, według specjalisty, są świadkami zbliżającej się klęski żywiołowej. Jeśli nie zostaną podjęte stosowne działania, już wkrótce może być zbyt późno na ratunek - nie pomoże nawet to, że władze wprowadzają kolejne obostrzenia i podejmują nieoczekiwane decyzje.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Wiadomości przekazane przez eksperta nie pozostawiają złudzeń

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Każdego dnia w mediach pojawiają się wiadomości o licznych zakażeniach niebezpiecznym patogenem. Dzisiejszy raport dotyczący dziennych zarażeń, opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia, nie napawa optymizmem. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 5300 kolejnych osób - to kolejny rekord. Zmarły aż 53 osoby, które zachorowały na COVID-19. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim - 816 i małopolskim - 631. Od dziś w całym kraju obowiązują obostrzenia, które dotychczas musiały być respektowane przez mieszkańców żółtych stref. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że taki status będą miały niemal wszystkie polskie powiaty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Głos na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej postanowił zabrać Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog, który uważa, że kolejne rekordy zakażeń, które padają w ostatnich dniach, to ważny sygnał dla Polaków, który powinien spotkać się z natychmiastową reakcją i szeroko zakrojonymi działaniami, mającymi na celu zapobiegnięcie nadchodzącej katastrofie.

- Biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze doświadczenia z tym wirusem, uważam że obecna sytuacja w Polsce to początek klęski żywiołowej. Przy tym tempie wzrostu liczby zakażeń szpitale nie mają szans na udzielenie pomocy wszystkim chorym. Konieczne są pilne działania ratunkowe - napisał Paweł Grzesiowski we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Ekspert uważa, że konieczne jest zorganizowanie szpitali polowych w najbardziej zagrożonych regionach, stworzenie kolejnych izolatoriów, zapewnienie opieki na podstawowym poziomie chorym, którzy nie zmagają się z konsekwencjami zarażenia koronawirusem, a także zawieszenie wszelkich sporów politycznych i skierowanie wszystkich sił i środków do walki z epidemią. Skoncentrowane działania mają zapobiec dalszemu rozwojowi sytuacji kryzysowej na terenie naszego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  3. Wzruszający gest gwiazdy reprezentacji Polski. Spełni ostatnie życzenie zmarłego dziecka
  4. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  5. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  6. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  7. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News