Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak

Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak Źródło: .

Wiadomości na temat śmierci wybitnego Polaka obiegły media. Nie żyje Z. Szostak. Jego spektakularne osiągnięcia imponują, a jego odejście jest ogromną stratą dla polskiej kultury.

Wiadomości o śmierci tej postaci są ciosem dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak, wybitna postać, której działalność miała gigantyczny wpływ na rozwój kultury naszego kraju. 

Smutne wiadomości obiegły media 

Wiadomości na temat śmierci Zdzisława Szostaka obiegły media. Niezwykle utalentowany dyrygent i kompozytor zmarł w sobotę. Miał 89 lat. Jego działalność jest bardzo ceniona w środowiskach artystycznych. Był postacią, która miała znaczący wkład w rozwój polskiej kultury. 

Przez całe swoje życie związany był z życiem kulturalnym Łodzi, mimo że urodził się w Sosnowcu. Na Śląsku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną, która okazała się być początkiem jego wielkiej kariery. Minister kultury, Piotr Gliński, wystosował specjalną wiadomość związaną z tym przykrym wydarzeniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bogata działalność artystyczna 

Zdzisław Szostak w latach 1971-1987 r. był dyrygentem i zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w Filharmonii Łódzkiej. Później zajął się przekazywaniem swojej wiedzy innym i pracował jako pedagog w  Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (późniejszej Akademii Muzycznej) w Łodzi, prowadząc orkiestrę symfoniczną tej uczelni. Dzielenie się swoimi umiejętnościami zawsze było bardzo istotną częścią jego życia. 

Zajmował się również komponowaniem muzyki filmowej. Stale współpracował z Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie i Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi. Jest autorem muzyki do takich dzieł jak: "Aria dla atlety", "Królowa Bona", "Limuzyna Daimler-Benz", "Znachor", "Koniec świata", "Księga wielkich życzeń", "Listy miłosne", "Glina".

- Nie żyje prof. Zdzisław Szostak. Człowiek-instytucja, nestor łódzkiej sceny muzycznej, twórca niezapomnianej muzyki filmowej, doskonały interpretator, pedagog. To wielka strata dla polskiej kultury i dla Łodzi - napisał na Twitterze szef resortu kultury, Piotr Gliński. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób. Zrobił coś obrzydliwego

2. Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce

Szostak zostanie zapamiętany jako wybitny muzyk, ale również jako wspaniały nauczyciel i bardzo ważna postać, odpowiedzialna za rozwój polskiej kultury i sztuki. Warto również przypomnieć, że rok temu profesor został uhonorowany gwiazdą w Łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej.

Źródło: Facebook/Filharmonia Łódzka 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  2. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News