Potężny wybuch, domy zostały dosłownie zmiecione. Media przekazały właśnie bardzo smutną wiadomość o zagranicznej tragedii

Potężny wybuch, domy zostały dosłownie zmiecione. Media przekazały właśnie bardzo smutną wiadomość o zagranicznej tragedii Źródło: pikio.pl

Wiadomości o wybuchu pojawiły się właśnie w mediach. Wiadomo, że podczas wybuchu zginęła co najmniej jedna osoba. Podczas eksplozji domy dosłownie zostały zgniecione. Porażające zdjęcia z tragedii pojawiły się już w mediach społecznościowych.

Wiadomości z Baltimore w Stanach Zjednoczonych przerażają. Około godziny 10:00 czasu miejscowego na wschodnim wybrzeżu Ameryki doszło do potężnego wybuchu. Z zagranicznych mediów napływają przykre wiadomości o mieszkańcach, którzy znaleźli się w samym centrum dramatycznych wydarzeń. 

Wiadomości z Baltimore. Co najmniej jedna osoba nie żyje

Jak można dowiedzieć się z zagranicznych mediów, podczas wybuchu zginęła co najmniej jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne. Zdarzenie miało miejsce około godziny 10:00 lokalnego czasu w dzielnicy mieszkalnej w północnej części największego miasta stanu Maryland w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. 

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami doszło do wybuchu gazu w jednym z domów. Podczas eksplozji trzy budynki mieszkalne dosłownie zostały zmiecione z powierzchni ziemi, w sąsiednich domach szyby wypadły z okien. Trzy domy, które znalazły się najbliżej ogromnego wybuchu, w jednej chwili przestały istnieć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomości z miejsca zdarzenia

- To była bardzo silna eksplozja - przekazał Niles Ford, komendant miejscowej straży pożarnej. Co więcej, wszczęte zostało już postępowanie, którego celem będzie ustalenie dokładnych okoliczności potężnego wybuchu. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze zdjęcia z eksplozji w Baltimore. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. 1 września jest złą datą na powrót dzieci do szkół? Ekspert wyjaśnia dlaczego

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby ratunkowe. Około 200 osób pod gruzami poszukuje kolejnych ofiar, jakie podczas wybuchu mogły znajdować się w domach. W rozmowie z CNN rzecznik prasowy straży pożarnej Baltimore, przekazał oficjalne informacje na temat liczby ofiar. Podczas wybuchu na miejscu zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych, a stan czterech jest ciężki. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W piątek i sobotę w Polsce będzie obowiązywał zakaz. Przez kilka godzin dziennie nie można robić jednej rzeczy
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News